Cedeviti podaljšek v Tivoliju, Krki grozi izpad

Liga ABA 5. Mar 201721:00 > 21:18

V 25. krogu Lige ABA je Partizan v Beogradu premagal Krko (94:80). Novomeščani so v zelo slabem položaju. Union Olimpija je v Hali Tivoli po podaljšku z 92:94 izgubila proti Cedeviti.

V Ljubljani je gostovala drugouvrščena ekipa Lige ABA, a Zmajev to ni prestrašilo, saj so silovito začeli tekmo. Prvo četrtino so na krilih Devina Oliverja dobili za devet točk (29:20). Pokalni prvaki Slovenije so dobro igro nadaljevali tudi v drugem delu in na polčas odšli s prednostjo +4.

V 3. četrtini je Olimpija višala vodstvo, v 27. minuti je razlika znašala že 14 točk (64:50). A prednost so Zmaji ekspresno izgubili. Cedevita je v zadnjih treh minutah naredila delni izid 13:0 in 3. četrtino končala z le točko zaostanka (64:63), potem pa je v napetem zaključku rednega dela rezultat ostal izenačen (83:83).

Po podaljšku je bilo zagrebško moštvo bolj zbrano in Zmajem prizadejalo 15. poraz sezone.Gledalci si tekme ne bodo zapomnili samo po dramatični končnici, temveč žal tudi po katastrofalnem učinku domačega košarkarja Nikole Jankoviću izza črte prostih metov. Srb je od 15 poskusov zadel le dva, je bil pa vseeno najboljši strelec tekme (20 točk). Pri gostih je dal 18 točk Luka Babić.

Cedevita po dveh osvojenih točkah v Tivoliju ostaja druga, Olimpija pa zaseda 10. mesto.

Krka je doživela nov poraz, saj jo je v Beogradu zajezil Partizan. Dolenjska ekipa je bila enakovreden nasprotnik v prvem delu igre, varovanci Simona Petrova pa so v drugem delu prikazali bledo sliko. Košarkarji domačega stratega Aleksandra Džikića so nasprotno prikazali odlično igro, med 19. in 28. minuto jim je uspel delni izid 29:7, tako da je bil zmagovalec odločen že pred zadnjo četrtino.

Pri Krki se je z 19 točkami in 11 skoki izkazal Žiga Dimec. Pri Partizanu je 16 točk dosegel Stefan Pot.

Dolenjci v zadnjem krogu prihodnji konec tedna niso odvisni le od sebe. Za obstanek potrebujejo zmago doma proti Ciboni (sobota ob 21. uri). Zadar, ki je izgubil obe tekmi proti Novomeščanom, pa mora v ponedeljek izgubiti proti Karpoš Sokolom in nato še naslednjo nedeljo proti Olimpiji doma.