ABA: Babić Cedevito popeljal v finale

Liga ABA 2. Apr 201717:44 > 20:43
ABA league, Cedevita, Marin Sušić

Košarkaši Cedevite prvi su finalisti ABA lige. Prvak Hrvatske je u odlučujućem trećem meču polufinalne serije savladao Partizan sa 87:78 i četvrti put u istoriji obezbedio mesto u borbi za trofej.

Cedevita se bo v boju za naslov pomerila proti Crveni zvezdi ali Budućnosti, tretja tekma med omenjenima klubama se bo odigrala v torek ob 19. uri.

Zagrebčani so letos dobili tri od štirih tekem proti klubu iz Humske, zanimiv je tudi podatek, da so črno-beli v zadnjih 12 obiskih Zagreba Cedevito premagali le enkrat samkrat.

Partizanu je ob koncu prvega dela s serijo 5:0 sicer uspelo znižati zaostanek, piko na prvi polčas pa je pritisnil Filip Krušlin, ki je zadel za 47:36.

Začetek drugega polčasa je bil skoraj enak, kot večji del prvega polčasa. Partizan je skušal zmanjšati prednost, vendar je Cedevita izkoristila vsako napako in ohranjala prednost. Mihajlo Andrić je z dvema zaporednima trojkama Beograjčane vrnil v igro – 65:60, ta del srečanja pa je zaznamovala tudi grozna poškodba Marka Arapovića, ki mu je zdrsnilo, mladenič pa je z vso silo priletel na parket.

Cedevita je v zadnji del srečanja vstopila s prednostjo 69:63. Partizan je prve točke v odločilni četrtini dosegel šele po dobrih treh minutah, a je tudi Zagrebčanom uspelo dati samo 2 točki.

Minuto in 52 sekund do konca je Luka Babić prekinil izjemno dolgo obdobje brez koša in s črte prostih metov prinesel prednost 78:70. Na drugi strani je vrnil Stefan Birčević, potem pa je v naslednjem napadu Babić razblinil vse dvome o zmagovalcu (81:72).