CSKA igraje do naslova VTB lige

Uncategorized 13. Jun 201720:25 > 20:26
Turkish Airlines EuroLeague

CSKA je novi-stari prvak regijske VTB lige. To je šesta zaporedna zmaga za moskovski klub in osma skupno v tekmovanju, ki ga je samo enkrat osvojil kakšen drug klub. To je uspelo zgolj Himkiju (2010/11).

Košarkarji CSKA-ja so na dominanten način prišli do naslova in v finalni seriji Himki premagali s 3-0. V zadnjem srečanju so moskovskega tekmeca odpravili 95:72.

Najuspešnejša ekipa VTB lige je v pravkar končani sezoni zabeležila le dva poraza, pa še to le v rednem delu sezone, ko jih je enkrat v Krasnodarju presenetila Lokomotiva Kuban, drugič pa so bili od njih uspešnejši košarkarji Zenita.

Najboljši pri odločilni zmagi je bil Francoz, Nando de Colo z 20 točkami, 18 jih je dodal Cory Higgins. Pri Himkiju je bil najboljši strelec Aleksej Šved s 17 točkami.

Za najkoristnejšega igralca je bil povsem zasluženo izbran de Colo.