Okrepitev za Evroligo? Andrey Zubkov v Zenitu

Uncategorized 24. Jun 201910:08 > 10:20
fiba.basketball

Ruski Zenit se je okrepil z Andreyem Zubkovom, ki je bil pred tem član Khimkija.

Andrey Zubkov je podpisal triletno pogodbo. Pri ruskem klubu že nekaj let močno vlagajo v ekipo. Za naslednjo sezono imajo tako visoka pričakovanja. Predvsem je želja zaigrati v Evroligi.

Zenit je sicer eden izmed kandidatov, da prejme posebno vabilo za najbolj elitno košarkarsko tekmovanje v Evropi.

Poleg Zubkova sta ekipo okrepila tudi Alex Renfroe, ki je v prejšnji sezoni igral za Partizan ter Andrew Albicy, ki je bil do nedavnega član kluba BC Andorra.

Andrey Zubkov je sicer ruski reprezentant. Bil je kapetan Lokomotive iz Kubana za katero je igral šest let. Do prihoda k Zenitu pa je igral za Khimki pri katerem je v pretekli sezoni zbral v povprečju 17 minut na tekmo in 5,3 točke.