Končnica Championshipa: Swansea dobil bitko v Barnlseyu

Premier Liga 17. Maj 202123:21 > 23:27 0 komentarjev
getty
getty

Nogometaši Swanseaja so na prvi polfinalni tekmi v končnici Championshipa z 1:0 slavili na gostovanju pri Barnsleyu.

Edini zadetek na tekmi je v 39. minuti dosegel Swansea, ko se je pod pravo mojstrovino podpisal Andre Ayew. Ganec je z desne strani žogo popeljal proti sredi in nato z levico močno in natančno sprožil proti oddaljenejši vratnici ter tako dosegel 17. gol v sezoni.

V drugem polčasu smo številne priložnosti videli na obeh straneh, a do spremembe ni prišlo. Gostitelji bi lahko v sodniškem podaljšku izenačili, ko so po udarcu iz kota prišli do strela in stresli prečko.

Nogometaši Swanseaja bodo torej na svojem Libertyju imeli zelo dobro izhodišče, da si priborijo vozovnico za Wembley, kjer bomo 29. maja dobili zadnjega premierligaša.

Na drugi tekmi je Bournemouth na svojem Vitalityju z 1:0 premagal Brentford, ki je redni del sezone končal na 3. mestu. V zadnjih osmih sezonah se je samo dvakrat zgodilo, da je v Premier ligo napredovala ekipa, ki je po rednem delu končala na tretjem mestu.

Povratni tekmi bosta na sporedu čez pet dni.