Murray, Grant in Jokić vrnili Denver v igro

Liga NBA 23. Sep 20201:42 > 5:38
Kevin C. Cox/Getty Images

Košarkarji Denverja so dobili tretjo tekmo finalne serije Zahoda. Los Angeles Lakers so padli s 114:106, junaki zmage pa so bili Jamal Murray, Jeremy Grant in Nikola Jokić. Denver je zaostanek v seriji znižal na 2:1.

Po izenačeni prvi četrtini je Denver v nadaljevanju zagospodaril na parketu in si že pred polčasom priigral lepo prednost. Lakersi so se nekajkrat sicer nevarno približali, a je ekipa Mika Malona zdržala vse nalete in v zadnjih 10 minut tekme vstopila s prednostjo 20 točk.

Pri Denverju so blesteli Murray, Grant in Jokić, ki so bili izredno razpoloženi v napadu, Nuggetsi pa so tokrat dobro delo opravili tudi v obrambi. Odločilna razlika je nastala tudi pri skoku, ki ga je Denver dobil s 44:25.

Navkljub visokemu zaostanku se LeBron James in druščina v finišu tekme niso predali. Ekipa iz Denverja je po nekaj neumnih napakah nasprotnika vrnila v igro. James in Rajon Rondo sta to izkoristila in ekipo popeljala do niza 16:2. Minuto in pol pred koncem tekme je Denver vodil samo za tri točke (98:95), nato pa je trojko za izenačenje zgrešil LeBron.

V zadnji minuti se je pri Denverju znova predramil Murray, ki je prevzel odgovornost in svojo ekipo na koncu vendarle popeljal do zmage. Murray je dosegel kar 28 točk in dodal še 12 podaj ter osem skokov. Grant je tekmo končal s 26 točkami, Jokić pa se je izkazal z 22 točkami, 10 skoki in petimi podajami.

Pri Lakersih je James vpisal trojni dvojček (30 točk, 11 podaj in 10 skokov), Anthony Davis pa je dodal 27 točk, dva skoka in eno podajo.

Četrta tekma finala Zahoda je na sporedu v noči na petek ob 3. uri zjutraj.