Durant se je vrnil – kot prerojen!

Liga NBA 9. Apr 201713:53 > 14:03
Getty images/Ronald Martinez

Vprašanja okoli tega, kako bo Kevin Durant igral po dolgi odsotnosti, je košarkar hitro razrešil sinoči, ko so Warriorsi premagali New Orleans Pelicanse. Krilni igralec ekipe iz Kalifornije je blestel in svoji ekipi pomagal do gladke zmage 123:101.

V prvem srečanju po premoru je MVP sezone 2013/2014 odigral odlično in, kar je morda še najbolj presenetljivo, kar 31 minut! Bilo je vidno, da Durant še ni v najboljši možni pripravljenosti, ujel je 10 žog, dosegel 16 točk (6/15) ter dodal 6 asistenc, a kažejo se obrisi vitalnega dela šampionske ekipe. K temu je pomagala tudi odsotnost obeh zvezdnikov pri Pelicansih, DeMarcusa Cousinsa in Anthonya Davisa.

Durant je svojo vrnitev na parkete začel s fantastičnim zabijanjem v prvi minuti tekme in tako vsaj malo prestrašil nasprotnika, ki bodo letos Golden Stateu kot prvi stali na poti do šampionskih prstanov.

Vedno se moraš potruditi, da je tvoj prvi koš po vrnitvi zabijanje. To ti vlije dodatno samozavest za nadaljnje mete. Mislim, da sem igral dobro. Zgrešil sem nekatere mete, ki jih običajno zadenem, vendar me to ne skrbi. Dobro sem igral v obrambi, dobro sem skakal in nasploh nisem veliko grešil,” je dodala druga izbira z nabora 2007.

Med Durantovo odsotnostjo od 28. februarja, so Warriorsi igrali zelo dobro, razen nekaterih tekem na začetku in serije 2-4. Bojevniki so nato prišli v odlično formo in pod taktirko odličnega Stephena Currya slavili na kar 13 zaporednih tekmah. Sinočnja zmaga je bila že 14 zaporedna.

Curry je sinoči, tako se je odločil trener Steve Kerr, počival, zato so priložnost dobili nekateri igralci s klopi. Ian Clark je dosegel 17 točk, JaVale Mcgee 16, Andre Igoudala jih je zbral 15, Shaun Livingston pa 14.