Dragić preskočil Boston – prvič v finalu Lige NBA

Liga NBA 28. Sep 20205:51 > 5:57

Goran Dragić je pred tremi leti Slovenijo popeljal do naslova evropskega prvaka, v noči na četrtek pa bo začel še lov na šampionski prstan, potem ko je z Miamijem z finalu Vzhoda s 4:2 izločil Boston. Vročica je odločilno šesto tekmo po zaslugi odlične zadnje četrtine dobila s 125:113.

Boston je bil še devet minut pred koncem na pragu izenačanja na 3:3, ko je vodil s 96:90, toda sledil je delni izid Miamija 26:6 za vodstvo s 116:102, s katerim si je vročica zagotovila mirno končnico in prvo uvrstitev v finale po letu 2014. Ekipa iz Floride je zadnja naslova osvojila v letih 2012 in 2013, ko je bil v obeh primerih MVP finala LeBron James, ki bo tokrat glavno orožje LA Lakersov.

Goran Dragić je bil na šesti tekmi na igrišču pol ure. Dosegel je 13 točk, sedem podaj in tri skoke. V zasedbi Erika Spoelstre, ki je Miami petič popeljal v veliki finale, je bil najučinkovitejši Bam Adebayo z 32 točkami in 14 skoki, Jimmy Butler jih je dodal 22, veteran Andre Iguodala pa brez zgrešenega meta iz igre 15.

Boston je tretjič v zadnjih štirih sezonah izpadel v konferenčnem finalu. Najboljša strelca Celticsov sta bila Jaylen Brown s 26 točkami in Jayson Tatum s 24.