Zgodovinski kolaps Cavsov

Liga NBA 10. Apr 20170:24 > 0:25
Kevin C. Cox, Getty Images Sport

Košarkarji Atlante so v noči, ko je bilo v NBA odigranih sedem tekem, poskrbeli za največji preobrat v letošnji sezoni in celo v zgodovini lige NBA. Cavsi so vodili za 26, nezainteresiranost v zadnji četrtini in sumljive sodniške odločitve, pa so Atlanto pripeljale nazaj v igro.

Kakšna tekma. Cleveland, ki je trenutno prva ekipa vzhodne konference je tekmo začela sijajno in že v prvi četrtini prišla do gromozanske prednosti, saj so Kyrie Irving in druščina zadevali vse, tudi izza črte 7,24, zato ni čudno, da so Cavsi prvo četrtino dobili za 17 točk. Tudi v drugi četrtini so uspeli vzdrževati to prednosti na polčas odšli s prednostjo, ki jo branilci naslova pač ne smejo izpustiti.

Drugi polčas je vsaj na začetku ponudil z nezainteresirano igro iz obeh strani, a so LeBron James in druščina vseeno igrali bolje in dobili tudi tretjo četrtino. Pred zadnjimi 12 minutami igre so vodili za ogromnih 26 točk!

Potem pa je druga postava Atlante začela prebujati tekmo. Cleveland je izgledal povsem neorganizirano in stoično, potem ko so do zadnje četrtine izgubili le 3 žoge, so jih v zadnjih 12 minutah izgubili 8. Trener Tyronn Lue je iz klopi tekmo spremljal na način, kot da je že odločena in to se je preneslo tudi na košarkarje.

Trdovratna ekipa Atlante pa je začela nižati prednost in v zadnjih minutah prišla celo na manj kot 10 točk zaostanka. V le 10 sekundah je James storil tri napake: predolgo izvajal avt in izgubil žogo, storil osebno napako nad košarkarjev, ki je metal za 3 točke in podal žogo v igrišče košarkarju, ki sta ga zlahka obstopila dva nasportnika in izsilila skok za držano žogo.

Ta skok so dobili Hawksi in Paul Milsap je v zadnji sekundi rednega dela zadel za podaljške, v katerih pa se je nadaljevala bleda predstava branilcev naslova in Atlanta je tekmo na koncu dobila s 126:125.

Hawksi so tretja ekipa v zgodovini lige od sezone 1954/55, ki je uspela priti do zmage, potem ko so v zadnji četrtini zaostajali za 26 točk. Nazadnje je to uspelo Los Angeles Lakersom, ko je Dallas leta 2002 pred zadnjo četrtino vodil za 26 točk.