Miami po trilerju še vedno v boju za končnico

Liga NBA 11. Apr 20175:26 > 5:28

Goran Dragić je s svojim Miamijem ohranil upe za uvrstitev v končnico lige NBA, potem ko je po razburljivi končnici po podaljšku premagal branilce naslova iz Clevelanda s 124:121.

Najpomembnejše tekme sezone Miami ni odprl dobro, saj so že drugo tekmo zapored košarkarji iz prve peterke na čelu z Goranom Dragićem pridelali zajeten zaostanek po prvem delu igre, tokrat je Cleveland, ki je v tekmo prišel brez prvih zvezdnikov LeBrona Jamesa in Kyrieja Irvinga, prvo četrtino dobil s 37:24.
Druga enota Miamija je spet odlično izkoristila svojo minutažo in priložnost, blestel je predvsem Tyler Johnson, ki je drugi organizator igre za Dragićem. Johnson je z Waynom Ellingtonom predstavljal močni rezervi, ki sta obrnila potek tekme. Drugo četrtino je Miami namreč dobil za devet točk.

Pri Cavsih je bil razpoložen predvsem Deron Williams, ki je izkoristil dejstvo, da se je trener Tyronn Lue po spektakularnem kolapsu na tekmi večer prej proti Atlanti, ko je Cleveland v zadnji četrtini vodil za 26 točk pa po podaljšku tekmo izgubil, odločil spočiti Irvinga. To pa pomeni tudi to, da je Lueju bolj važno, da njegova ekipa v končnico pride sveža, kot pa dejstvo, da redni del sezone konča na prvem mestu vzhodne konference.
Tretjo četrtino so spet dobili Cavsi in v zadnjih 12 minut igre vstopili z 11 točkami naskoka, a so še tretjo tekmo zapored v zadnji četrtini izgubili pridelano vodstvo, saj je Miami izsilil podaljšek. V podaljšku je vročica ostala zbrana in večji del vodila, pa čeprav so košarkarji Clevelanda kar dvakrat v enem napadu zadeli trojko pod osebno napako.

Miami je tako ohranil upe za vstop v končnico, sta pa že nekaj minut prej tekmi zaključila oba njegova neposredna tekmeca Indiana in Chicago, ki sta svoja nasprotnika premagala. Miami je tako ostal na devetem mestu, Chicago je osmi, Indiana pa sedma.

Pri Miamiju je blesetel Tyler Johnson s 24 točkami in 4 asistencami, Goran Dragić je tekmo zaključil s 15 točkami, 5 skoki in 6 asistencami. Pri Clevelandu je bil strelsko najbolj razpoložen Deron Williams, ki jih je natresel 35.
Miami bo zadnjo tekmo rednega dela sezone, ki bo odločila o zadnjih dveh potnikih v končnico na vzhodu, na domačem parketu odigral proti Wasingtonu.