"Dončićev košarkarski IQ navdušuje tudi LeBrona"

Liga NBA 25. Okt 202020:27 > 20:31
Kevin C. Cox/Getty Images

Član Los Angeles Lakers Jared Dudley je v superlativih govoril o veščinah zvezdnika Dallasa Luke Dončića, javnosti pa je morda še bolj zanimivo, kaj si o kvalitetah sloveskega reprezentanta misli LeBron James.

Ashley Landis-Pool/Getty Images

Navdušen sem nad košarkarskim IQ-jem Dončića. LeBron vse najboljše govori o košarkarski inteligenci in veščinam podajanja Luke. Dončić bi moral povečati odstotek zadetih metov iz razdalje. Za dobrega ‘ostrostrelca’ je dokaj nizek. Ni ravno atletsko dominanten, toda njegov ‘evropski korak’ prisili nasprotnika, da naredi prekršek,” je dejal Jared Dudley.

Luka Dončić je po uvodni sezoni v Ligi NBA, ko je bil izbran za novinca leta, že drugo sezono kot najmlajši v zgodovini postal član najboljše peterke.

Ob Dončiću so v idealni ekipi prstali še LeBron James, Giannis Antetokounmpo, Anthony Davis in James Harden.

Dallas je sezono sklenil v prvem krogu končnice, kjer ga je izločil Los Angeles Clippers, Dončića pa je sezono končal s povprečjem 28.8 točke, 9.4 skoka in 8.8 podaje na srečanje.

Kevin C. Cox/Getty Images