G. Dragić: Želim ekipo, ki se bo borila za naslov!

Liga NBA 26. Okt 202017:29 > 17:44
Goran Dragić, Foto: Kevin C. Cox Getty Images Sport

Nekdanji kapetan slovenske košarkarske reprezentance Goran Dragić je 14 dni po porazu v finalu Lige NBA slovenskim novinarjem preko videokonference predstavil svoje videnje sezone in nadaljevanja kariere.

Dragić se v košarki vidi še tri, štiri leta, glede na to, da mu je pogodba z Miamijem potekla, pa si v prihodnji sezoni želi klub z najvišjimi ambicijami. Miami Heat je seveda še vedno na vrhu želja. Goran je v tem klubu preživel zadnjih pet sezon in postal eden od vodij ekipe. Predsednik kluba je legendarni Pat Riley, ki ga poleti čaka ogromno dela. Ob Dragiću je pogodba potekla še štirim drugim igralcem.

Navkljub poškodbi, ki sem jo staknil v finalu, se počutim dovolj mlad in pripravljen, da v ligi NBA igram še nekaj let. Moja želja je ostati v Miamiju, a glede na to, da sem profesionalec, bom spoštoval odločitev kluba,” je povedal Dragić in dodal: “Moje sanje so zmagovalni prstan oziroma naslov prvaka.

Poškodba stopala še ni povsem pozabljena, a to ne bo vplivalo na priprave na novo sezono: “Potreboval bom še nekaj tednov. Mnenja zdravnikov so precej različna, eni pravijo, da lahko rehabilitacija traja dva meseca, drugi pa, da tudi več. Vsekakor pa imam zdaj dovolj časa, da se spočijem, pozdravim vse poškodbe in se nato začnem pripravljati na novo sezono.

Na zadnjo sezono je Dragić zelo ponosen, čeprav jo je Miami končal s porazom v finalu. Prav v finalu je imela Vročica ogromno smole s poškodbami, ki so preprečile, da bi bila bolj enakovreden boj s kasnejšimi prvaki iz Los Angelesa.

Vedno bo ostalo vprašanje, kaj pa, če … Moje mnenje je, da če bi v finalu nastopili v popolni postavi, bi lahko premagali Lakers. Tekom rednega dela smo odlično igrali proti najboljšim ekipam, s prihodom v mehurček v Orlando pa smo postali še bolj samozavestni.

Goran Dragić je sezono končal z odličnim povprečjem (16,2 točke, 3,2 skoka in 5,1 podaje), takoj po koncu finala pa se je vrnil v Slovenijo, kjer bo nabiral energijo pred novo sezono.