Miami zmagal, a ostaja brez končnice

Liga NBA 13. Apr 20175:19 > 6:54
Getty Image

Na zadnji tekmi rednega dela je moštvo Gorana Dragića potrebovalo zmago, ob tem pa še nekaj pomoči drugih ekip. Svoj del je Miami opravil z odliko, premagal je Washington, a sta do zmage prišla tudi Chicago in Indiana, kar pomeni, da se Heat poslavlja od končnice.

Slovenski organizator igre je bil v American Airlines Areni z 28 točkami najboljši strelec tekme. Dragić je v 37 minutah dodal še 5 podaj in 4 skoke. Kljub dobri predstavi in zmagi pa Dragić in soigralci po tekmi niso bili dobre volje, saj sta tako Chicago kot Indiana z zmagama Miamiju preprečila uvrstitev v končnico.

“To je najslabši občutek, ki ga imam po tekmi vse od četrtfinalnega poraza Slovenije na domačem evropskem prvenstvu leta 2013. Če bi prišli v končnico, bi bili resnično zahteven nasprotnik za vsakogar,” je bil vidno razočaran Dragić.

Čustven je bil tudi trener Spoelstra:“Ne vem, ali sem si kdaj koli želel tako močno, da ekipi uspe. Ko vstopiš v ekipni šport, si okoli sebe želiš ekipo, kot je ta. Trenutno je najtežje za vsakogar, da jutri opoldne ne bomo imeli treninga. Preprosto ni pravično. Košarkarski bogovi tokrat niso bili na naši strani.”

Indiana je z 32 točkami Paula Georgea premagala Atlanto (104:86).Pri Hawksih niso igrali nosilci igre Dwight Howard, Dennis Schröder in Tim Hardaway. Pacersi so končali na sedmem mestu na Vzhodu in se v prvem krogu končnice bodo pomerili končnice z aktualnimi prvaki lige Clevelandom.

Chicago večjih težav z Brooklynom ni imel, vse je bilo namreč odločeno že po prvi četrtini (27:13). V nadaljevanju so Bullsi zgolj držali svojo prednost in porišli do zanesljive zmage z 112:73.

Končnica se bo začela v soboto.

MIAMI – WASHINGTON 110:102
Dragić 28 (11/21 iz igre, 2/4 za tri), 5 podaj, 4 skoki in 7 izgubljenih žog v 37 minutah, Whiteside 24 in 18 skokov, Redd 16, Richardson 15, J. Johnson 12, Ellington 9, T. Johnson 4, McGruder 2; Burke 27, McClellan 18, Gortat 16, Porter 11.

INDIANA – ATLANTA 104:86
George 32 (12/21 iz igre, 5/10 za tri) in 11 podaj, Teague 19, Turner 18; Ilyasova 15, Calderon 12.

CHICAGO – BROOKLYN 112:73