NBA: Legenda kluba še naprej ostaja soigralec Dragića

Liga NBA 14. Nov 20209:50 > 9:59
Rob Foldy/Getty Images

Ekipa severnoameriške košarkarske lige NBA Miami Heat je sklenila nov dogovor s 40-letnim veteranom Udonisom Haslemom,

Ta je s vročico povezan že vse od leta 2003. Za Miami, letošnjega finalista lige NBA, bo v novi sezoni spet igral tudi slovenski zvezdnik Goran Dragić. Kapetan zasedbe, ki je bil rojen v Miamiju in je bil tam tudi študent, je bil trikrat prvak NBA v letih 2006, 2012, 2013 in je vseh dosedanjih 17 sezon v severnoameriški košarkarski ligi NBA preživel v Miamiju.

S tem je med igralci, ki so ta čas člani moštev najmočnejše košarkarske lige na svetu, edini, ki je tako dolgo pri eni sami ekipi. Dragić je veteranu na družbenih omrežjih svojevrstno že čestital z kratico “OG”, kar skrajšano pomeni “original”.

V minuli sezoni je odigral 44 minut, niti ene minute pa ni bil del ekipe v končnici, v kateri je Miami napredoval vse do velikega finala. Haslem je soigralce ves čas energično bodril s klopi. V odločilni seriji je moral Miami z 2:4 priznati premoč prvakom Los Angeles Lakers.