Indiana zgrešila met za zmago, Bucksi zmagali v Torontu

Liga NBA 15. Apr 201723:35 > 23:37
Jason Miller/Getty Images

Košarkarji Clevelanda so v prvi tekmi končnice komajda premagali Indiano - 109:108. Gosti iz Indianapolisa so imeli zadnji napad za zmago in "break" v seriji, a ga je neuspešno zaključil C. J. Miles.

Aktualni prvaki so imeli na koncu tretje četrtine že najvišjo prednost na tekmi (12 točk), a se gostje niso predali. S serijo 17:5 so utišali dvorano v Clevelandu in povedli za dve točki, a so “Cavsi” le uspeli “preživeti”.

LeBron James je izenačil, potem je Kyrie Irving zadel za prednost 107:105, J.R. Smith in James pa sta bila s črte prostih metov polovično uspešna in rezultat je bil 109:105.

Paul George je 40 sekund do konca s trojko znižal na točko zaostanka, po zapravljenem napadu Cavaliersov pa so imeli Pacersi napad za zmagol. Namesto da bi gostje zaposlili svojega prej omenjenega “dirigenta” igre, je do žoge iz neizdelane akcije prišel Miles ter zgrešil. 1:0 za Cleveland!

Največ točk pri prvakih je dosegel, seveda kdo drug kot, James (32 točk, 6 skokov in 13 asistenc, Kevin Love jih je dodal 17, medtem ko se je pri Pacersih najbolj izkazal George z 29 točkami. “Odločilne mete moram prevzeti jaz,” je po tekmi bemtil George, a kaj to pomaga? Novo priložnost ima Indiana pojutrišnjem (18. aprila, ko bo nova tekma v Clevelandu.

Na drugem nočnem srečanju vzhodne konference je Milwaukee Bucksom uspelo premagati Toronto in to v gosteh (97:83). Gostje iz Wisconsina so bili od začetka do konca boljši nasprotnik, Raptorsi so dobili le drugo četrtino, a v nadaljevanju so spet zagospodarili Bucksi.

Milwaukee je do zmage popeljal Grk Giannis Antetokounmpo, ki je dosegel 28 točk, osem skokov in tri asistence, medtem ko je Greg Monroe zabeležil dvojni dvojček (14 točk & 15 skokov).

V ekipi poražencev je blestel DeMar DeRozan (27 točk), je pa to sicer že devetič zapored, da so Raptorsi izgubili prvo tekmo končnice. Druga tekma je na sporedu 19. aprila v Torontu.