Johnson ob zvoku sirene za "break" v Los Angelesu!

Liga NBA 16. Apr 20177:14 > 7:21
Harry How/Getty Images

Košarkarji Utah Jazza so na začetku končnice dosegli pomembno zmago v Los Angelesu. Clipperse so premagali s 97:95.

Celotno srečanje je bilo izjemno napeto. Clippersom je pripadla prva četrtina (24:22), v drugi (30:28) in tretji (22:18) so bili boljši gostje, zadnjo pa so spet dobili domači (25:23).

Joe Johnson je bil ob odločilnem metu pri Jazzu tudi najboljši strelec, saj je dosegel 21 točk, poleg tega pa je osmič v zadnjih 10 sezonah svoji ekipi zmago prinesel z zadnjim metom na tekmi.

Gordon Hayward je k zmagi prispeval 19 točk, slavje na tujem parketu pa je še toliko večji podvig, če v vse skupaj vštejemo dejstvo, da se je že pri prvem napadu poškodoval Rudy Gobert. Po prvih ocenah poškodba kolena ni hujša.

Clipperse je s 26 točkami in sedmimi skoki vodil Blake Griffin, Cris Paul je dodal 25 točk, sedem skokov in 11 asistenc. Naslednje srečanje je na sporedu 19. aprila, prav tako v Los Angelesu.

Na drugi sinočnji tekmi zahoda so San Antonio Spursi potrdili vlogo favorita in Memphis “pošolali” s 111:82. “Grizliji” so tekmo sicer dobro začeli, celo dobili prvo četrtino (30:25), potem pa je bilo vse v znamenju “ostrog”. Tretjo četrtino so varovanci Gregga Popovicha dobili za kar 17 točk.

Kawhi Leonard je dosegel 32 točk, tri skoke in pet asistenc, v ekipi Memphisa pa je bil najboljši Marc Gasol, tudi z 32 točkami. Ekipi bosta na parket znova stopili 18. aprila, ko bo v Teksasu na sporedu druga tekma.