Čustven večer za Thomasa, Houston boljši od Oklahome

Liga NBA 17. Apr 20179:37 > 9:53

V nedeljskih tekmah končnice Lige NBA so do zmage v gosteh prišli le igralci Chicaga, ki so s 106:102 slavili v Bostonu. Zaigral je tudi Isaiah Thomas, ki se je dan pred tekmo zaradi prometne nesreče poslovil od mlajše sestre. Houston proti Oklahomi brez težav.

Srečanje v Bostonu je bilo dolgo izenačeno, odločil pa ga je Jimmy Butler, ki je bil v zadnji četrtini najzaslužnejši za delni niz 8:0. Z njim je Chicago sredi zadnje četrtine prevzel nadzor in prednost ohranil vse do konca srečanja. Butler je 15 od skupno 30 točk vpisal v zadnji četrtini.

Igrla je tudi Isaiah Thomas, čeprav je dan prej v prometni nesreči umrla njegova mlajša sestra Chyna. Večer je bil za objokanega Thomasa poln čustev, kljub vsemu pa je košarkar Bostona dosegel kar 33 točk in sedem sekund pred koncem s polaganjem zaostanek znižal na 102:104. Vse skupaj ni bilo dovolj, saj je na drugi strani Butler ohranil mirno roko in z dvema zadetima prostima metoma dokončno odločil tekmo.

Slab večer je imel Russell Westbrook, ki je s svojo Oklahomo v Houstonu doživel grd poraz. Rakete so slavile s kar 118:87. James Harden, ki je v prvem polčasu zgrešil vseh šest metov za tri točke, je na koncu vseeno zbral kar 37 točk in bil prvo ime srečanja. Westbrook je na drugi strani ob skromnem metu iz igre (6/23) dosegel 22 točk, imel pa je kar devet izgubljenih žog.