Chicago Bulls na pol poti do konferenčnega polfinala

Liga NBA 19. Apr 20174:26 > 4:32
Elsa/Getty Images

Chicago Bulls so prišli do druge zmage nad Boston Celticsi v prvem krogu končnice v Ligi NBA. Tekmo v gosteh so Biki namreč dobili z rezultatom 111:97, ob tem pa je 22 točk prispeval Jimmy Butler. Chicago je v bitki za končnico izločil Miami, zdaj je na pol poti do napredovanja v naslednji krog.

Biki so na tudi na drugi tekmi prepričljivo zmagali; tokratni rezultat je bil 111:97, trenutna forma Chicaga pa obljublja težko delo za legendarno franšizo s skrajnega ameriškega vzhoda, saj se jim obeta “metla”. Gostje so s sijajno mošteno igro ves čas kontrolirali tekmo in imeli odgovor na sleherno grožnjo Bostona.

Pri Bullsih se je sicer izkazal še Rajon Rondo, saj mu je le en skok zmanjkal do trojnega dvojčka. In če so nekateri presenečeni, kako dobro igrajo biki v končnici, čeprav so šele osmi nosilci, pa so košarkarji Chicaga ves čas verjeli vase. “Niti malo nisem presenečen. Vsi igramo zelo zavzeto,” je po tekmi dejal Butler, ki je 22 točkam dodal osem skokov in osem podaj.

Vsi člani začetne peterke bikov pa so dosegli vsaj po deset točk. Rondo je statistiko zaključil pri 11 točkah in 14 podajah, Dwyane Wade jih je zbral 22, vključno s 16 v drugem polčasu, Robin Lopez pa 18 ter osem skokov.

Celticsi so sicer zadnjič vodili pri rezultatu 34:33, nato pa so se Biki v drugem polčasu odlepili in ob koncu tretje četrtine vodili s +14 (79:65).

Biki v zadnji četrtini nikoli niso puščali nasprotniku dihati, da bi se ta vrnil v igro za zmago. Najvišja prednost na tekmi za Chicago je bila sicer 105:86, pet minut in 18 sekund pred koncem tekme.

V domači ekipi je Isaiah Thomas dosegel 20 točk ob 4 skokih in 2 asistencah, toda v njegovi igri je bilo opaziti očitne posledice nedavne sestrine smrti.