Boston se je vrnil med "žive", Bullsi padli v Chicagu

Liga NBA 22. Apr 20173:15 > 3:45
Jonathan Daniel/Getty Images

Košarkarji Bostona so v tretji tekmi serije 1. kroga končnice s 104:87 premagali Chicago Bullse in tako ohranili realne možnosti za preboj v polfinale vzhodne konference.

Prvouvrščena ekipa regularnega dela lige NBA je na vzhodu po dveh domačih porazih skoraj nujno morala zmagati, da ohrani možnosti za nadaljevanje sezone. Do prve zmage so torej prišli na gostujočem parketu pri Chicagu.

Celticsi so vodili skozi celoten potek tekme z izjemo trenutka v prvi četrtini, ko je Dwyane Wade zadel za 4:3. Od takrat se “plesalo” po notah Isaiaha Thomasa in soigralcev, ki so na začetku drugega polčasa povedli tudi z 20 točkami razlike.

Chicago je v igro za zmago vrnil Wadem. Veteran je zadeval, asistiral in razigraval celotno ekipo, Bostonu pa se je tedaj ustavil met za tri, potem ko so v prvi četrtini zadeli 7 od 11 trojk. Na koncu so jih skozi obroč spravili kar 17!

Chicago se je v drugem polčasu približal na točko zaostanka, potem pa so se “kelti” spet odlepili zahvaljujoč dobri igri Thomasa in Ala Horforda (76:63). Tudi zadnji del srečanja je pripadel Bostonu, ki je vprašanje zmagovalca v seriji prestavil na naslednji teden.

Najučinkovitejši v ekipi Bostona je bil Horford z 18 točkami, osmimi skoki, šestimi asistencami in štirimi ukradenimi žogami. V ekipi Chicaga se je izkazal Wade, ki je dosegel 18 točk, Jimmy Butler jih je dodal 14. Naslednja tekma med Bullsi in Celticsi je na sporedu v noči iz nedelje na ponedeljek, ko bo Chicago doma skušal pobegniti na 3-1 v seriji.