Nov Westbrookov trojni dvojček in zmaga proti Houstonu

Liga NBA 22. Apr 20175:41 > 6:41
J Pat Carter, Getty Images Sport

Košarkarji Oklahome so v tretjem poskusu le premagali Houston Rocketse (115:113) in v seriji znižali na 2-1. Zmage so se na zahodu veselili tudi Clippersi, ki sedaj proti Utahu po dveh uspešnih predstavah v seriji vodijo z 2-1.

Prva zvezda Thunderja Russell Westbrook in vodja Rocketsov James Harden sta se spet spopadla v obračunu dveh kandidatov za naziv najbolj koristnega igralca lige, tokrat pa je vendarle prevladovala Westbrookova Oklahoma.

Domača ekipa Thunderja je silovito začela tekmo in povedla z 11:2. “Russ” je vse od začetka delal ogromne težave obrambi Houstona, Oklahoma je na polovici prve četrtine povedla 21:9, izkazala sta se tudi Steven Adams in Taj Gibson.

V drugi četrtini sta se “zabavi” priključila še Victor Oladipo in Enes Kanter, vendar so se tudi “rakete” začele prebujati, potrpežljivo čakale svoje priložnosti za to, da se približajo. Teksačanom je to dejansko uspelo, potem ko je “brada” dosegel 6 neodgovorjenih točk (trojka in trije prosti meti) – Houston je povedel s 67:65.

Oklahoma je vrnila s serijo 9:0, Gibsona, Oladipa in Westbrooka, na koncu tretje četrtine je semafor kazal 93:83 za Thunder, Houston pa je odgovoril s serijo 7:0 in se spet približal. Do konca zadnje četrtine sta ekipi ostali blizu, 52 sekund pred koncem je Harden zadel trojko za 111:111. V zaključku je odločila učinkovitost Westbrooka s črte prostih metov, Harden pa v zadnjem napadu ni zadel za tri in serija je tako spet postala zanimiva.

Westbrook je na koncu dosegel 32 točk, imel še 13 skokov in 11 asistenc ter tri ukradene žoge, kar je njegov drugi zaporedni dvojni dvojček v končnici. Drugi najboljši strelec Oklahome je bil Gibson z 20 točkami, prvi strelec tekme pa je bil z naskokom Harden, ki se je ustavil pri 44 točkah (zadel je kar 18 prostih metov!)

Četrto tekmo (nedelja ob 21.30 uri) si boste lahko ogledali na programu SK 3.

Zabavno bo tudi v nadaljevanju serije med Clippersi in Jazzom. Po zmagi Utaha na prvi tekmi v Los Angelesu ter izenačenju po drugi tekmi v Kaliforniji, so sedaj v prednosti Blake Griffin, Chris Paul in soigralci. Jazzu tokrat ni pomagala niti fantastična (zanj tudi rekordna) predstava Gordona Haywarda, ki je dosegel 40 točk.

Domači so na večji del prvega polačasa vodili, v določenem trenutku tudi že 14 točk (35:21), na polčas pa je Utah odšla s prednostjo 58:49, za Clipperse je bila zaskrbljujoča tudi informacija, da je Griffin oblekel trenirko, saj se je poškodoval.