Trojni dvojček Wesbrooka (spet) premalo

Liga NBA 24. Apr 20170:23 > 0:25
J Pat Carter/Getty Images

Ekipa Houston Rockets je na četrti tekmi serije prvega kroga končnice proti klahomi uspela priti do zmage na gostovanju s 113:109 in se v Houston vrača z vodstvom 3:1. Utah je s pomočjo rezervnih košarkarjev uničil Los Angeles Clipperse, ki se brez Blaka Griffina ne znajdejo najbolje.

Houston je na četrto tekmo v seriji proti Oklahomi in Russellu Westbrooku prišel z minimalnim vodstvom v zmagah z 2:1 in bil odločen, da “ukrade” eno zmago pred navijači Oklahome. Tako kot na vseh treh dosedanjih tekmah, je Houston tudi v četrto vstopil katastrofalno in dovolil Oklahomi, da hitro povede z dvomestno prednostjo, potem pa spet odšli na lov za izenačenjem.

Oklahoma je sredi tretje četrtine vodila že 15 točk, največ zaslug za to pa je imel Westbrook, ki je že v prvem polčasu zabeležil trojnega dvojčka in tako postal košarkar, ki mu je ta statistični dosežek uspel najhitreje v zgodovini končnice. Westbrook je tako postal prvi košarkar po Wiltu Chamberlainu in letu 1967, ki je na treh zaporednih tekmah končnice zabeležil trojni dvojček.

Houston je, ne glede na zaostanek, vztrajal v igri in v drugi polovoci tretje četrtine ujel OKC, v zadnjem delu tekme pa nadzoroval potek igre, pa čeprav se njihova prednost ni dvignila nad 6 točk.

Nene je bil najboljši posameznik tekme, saj je kot drugi v zgodovini končnice iz igre metal popolno, 12/12 in končal pri 28 točkah in 10 skokih. Lou Williams in Eric Gordon sta dosegal po 18 točk, kar pomeni, da so bili edini trije košarkarji, ki so v igro pri Houstonu priššli iz klopi, tudi najboljši strelci ekipe. Westbrook je pri nasprotnikih dosegel 35 točk, 14 skokov in asistenc.

James Harden je večji del tekme igral nezainteresirano v obrambi, a tudi v napadu mu ni steklo, temo je končal pri 16 točkah.

Klop Utaha razbila Clipperse

Košarkarji Utaha so v Salt Lake Cityju s 105:98 premagal LA Clipperse in četrfinalno serijo izenačili na 2:2.

V izenačenem obračunu, v katerem nobena izmed ekip ni povedla za več kot 8 točk, so domači košarkarji bolje odigrali končnico tekme, v kateri so strli odpor Los Angelesa, zmaga pa je še toliko večja, saj se je prvi zvezdnih Utaha Gordon Hayward pred tekmo zastrupil s hrano in na parketu preživel vsega 9 minut.

Pet minut pred koncem tekme so Clippersi, ki bodo do konca sezone brez Blaka Griffina, vodili z 90:87, a so Joe Johnson, Joe Ingles in Rodney Hood poskrbeli za serijo 15:4, za nedosegljivo prednost Utaha v zaključku.

Klop Utaha je opravila odlično delo in dosegla kar 66 točk, izkušeni Johnson je proti nekdanjemu klubu dosegel 28 točk, Derrick Favors jih je dodal 17. Pri gostih je blestel Chris Paul27 točkami 9 skoki in 12 asistencami, Jamaal Crawford je prispeval 25 točk.