LeBron "zlomil" Raptorse, Cleveland korak od finala!

Liga NBA 6. Maj 20173:41 > 3:42
Vaughn Ridley/Getty Images

Cleveland Cavaliersi so sinoči še na gostovanju premagali Toronto (115:94) in v polfinalni seriji vzhodne konference vodijo s 3-0. Branilci naslova bodo imeli prvo priložnost za napredovanje v finale že to nedeljo, ko spet gostujejo v Torontu.

Junak zmage Cavsov je bil spet, kdo drug kot LeBron James, ki je odigral svojo 90. tekmo v končnici, ko je dosegel več kot 30 točk. Edini igralec v zgodovini lige NBA, ki je po tem statističnem podatku še pred njim, je Michael Jordan. Neprekosljivi član Bullsov je imel takih tekem kar 109!

Raptorsi so se ob prihodu serije v domač Toronto najprej dobro držali, Cavaliersom pa je tekmo uspelo obrniti na svojo stran v zadnji četrtini. LeBron in druščina so v prvem polčasu večinoma vodili, Toronto je denimo povedel le ob koncu prvega dela, ko je bilo 52:49 za domače.

Ob prebujenem DeMarju DeRozanu se “dinozavri” niso mogli odlepiti na več, kot pet točk prednosti, pa so v tretji četrtini vseeno zadržali prednost. No, potem pa se je očitno začela poznati odsotnost Kylea Lowrya, ki je zaradi poškodbe celo tekmo presedel na klopi. V ključnih trenutkih so se Cavsi izkazali za izjemno razpoložene.

Gostje iz Ohia so zadnjo četrtino začeli s serijo 17:1 in tako prvič na tekmi prišli v dvoštevilsko prednost. Od takrat naprej je bil zmagovalec več ali manj odločen, “konjeniki” so odpeketali na +23 in utišali Air Canada Center.

James, igralec tekme, je zbral 35 točk, osem skokov in sedem asistenc, Kevin Love se je izkazal z dvojnim dvojčkom (16 točk in 13 skokov), Kyrie Irving je dodal 16 točk, Kyle Korver pa je zbral dve manj.

Pri domačih je bil najučinkovitejši DeRozan s 37 točkami, ob tem pa velja dodati še to, da so igralci s klopi za Toronto nabrali vsega ušivih 9 točk.

Cavaliersi imajo verjetno že odločilno prednost, saj se v zgodovini lige NBA še ni zgodilo, da bi kakšna ekipa v končnici nadoknadila zaostanek 0-3. Četrto tekmo boste lahko spremljali v nedeljo ob 21.30 uri, kajpak, kje drugje, kot na Sportklubu 1.