Leonard in Aldridge Spursom zagotovila "break"!

Liga NBA 6. Maj 20176:11 > 6:12
Ronald Martinez/Getty Images

Košarkarji San Antonia so v polfinalni seriji zahodne konference proti Houston Rocketsom povedli z 2-1 v zmagah. Sinoči so v Houstonu zmagali z izidom 103:92, pa čeprav so zaigrali brez enega izmed z.vezdnikov Tonya Parkerja, ki je že zaključil sezono.

Čeprav so Spursi ostali brez ključnega organizatorja igre, Tonya Parkerja (brez njega je klub v “playoffu” nazadnje igral leta 2001), so “ostroge” s fantastično igro v obrambi uspele, da zaustavijo Rocketse in si zagotovijo prednost domačega parketa. Da so varovanci Gregga Popovicha zares blesteli v obrambi, priča podatek, da so imeli njihovi nasprotniki sinoči le nekaj boljši, kot 30-odstoten met iz igre.

“Rakete” so se v tekmi uspele obdržati do polčasa, Spursi so že v drugi četrtini zagospodarili na igrišču in domačim v tem delu dovolili doseči le 18 točk – polčas so “ostroge” dobile s 43:39.

Od tedaj je San Antonio naredil serijo 12:4, ko pa je Houston nakazal, da bi se lahko vrnil na “zabavo” je sledil nov niz gostov. San Antonio si je ustvaril dvoštevilsko prednost, se odlepil in zmage ni izpustil iz rok.

Najboljša ob zmagi Spursov sta bila LaMarcus Aldridge in Kawhi Leonard s po 26 točkami. Slednji je nabral še 10 skokov in sedem asistenc, medtem ko je Alridge zbral tri skoke manj. V vrstah Rocketsov se je še najbolj izkazal James Harden s 43 točkami in petimi asistencami, učinkovit je bil tudi Trevor Ariza s 17 točkami.