Bojevniki poslali Utah na zgodnji dopust

Liga NBA 9. Maj 20175:26 > 5:38
Getty images/ Rob Carr

Draymond Green je zabeležil svoj 22. trojni dvojček v karieri, Golden State je 100-odstoten na tekmah, ko mu to uspe, obenem pa so prvaki iz leta 2015 v zahodnokonferenčnem polfinalu s 4:0 v zmagah premagali Utah in se uvrstili v finale konference.

Že v prvi četrtini so košarkarji Golden Stata uspeli priti do ogromnega vodstva, potem ko so Steph Curry, Draymond Green in druščina dosegli 39 točk in po prvih 12 minutah igre vodili za 22 točk. Utah se je v drugi četrtini uspel deloma vrniti v obračun pred domačimi gledalci, a so Bojevniki v drugem polčasu hitro postavili stvari na svoje mesto in se z uravnoteženim napadom veselili še četrte zaporedne zmage proti najboljši obrambi lige.

Končni rezultat je znašal 121:95 za Warriorse, Curry je bil pri zmagovalcih najuspešnejši s 30 točkami, Klay Thompson jih je dodal 21, Kevin Durant pa 18.

Košarkar tekme pa je bil Green, ki je zabeležil 17 točk, 10 skokov in 11 asistenc.

Pri košarjarjih iz Salt Lake Cityja je Gordon Hayward prispeval 25 točk, Shelvin Mack 18 in Dante Exum 15. Eden izmed najožjih kandidatov za najboljšega obrambnega košarkarja lige Rudy Gobert je dodal dvojni dvojček – 12 točk in 12 skokov.

Včeraj je Cleveland prišel do finala vzhoda brez izgubljene tekme, kar pomeni, da sta se prvič v zgodovini lige NBA dve ekipi naenkrat uvrstili v finale svojih konferenc brez poraza v končnici. Za Warriorse je to tretja zaporedna uvrstitev v finale zahoda.

Bojevniki iz Oaklanda zdaj v finalu zahodne konference čakajo na zmagovalca serije San Antonio – Houston, v kateri je rezultat v zmagah trenutno izenačen na 2:2.