Triler v Washingtonu – Wall izsilil sedmo tekmo!

Liga NBA 13. Maj 20174:31 > 4:44
Rob Carr/Getty Images

Košarkarji Washingtona so z zmago proti Bostonu polfinalno serijo Vzhodne konference Lige NBA izenačili na 3-3 in izsilili sedmo tekmo. Junak Wizardsov je bil John Wall, ki je trojko za zmago zadel tri in pol sekunde pred koncem srečanja.

Junak Washingtona John Wall je tekmo končal pri 26 točkah, še učinkovitejši pa je bil Bradley Beal, ki jih je vpisal 33. Oba sta blestela v zadnji četrtini, ko sta dosegla kar 23 od 26 točk Washingtona. Z zmago pred svojimi navijači so Wizardsi nadaljevali niz uspešnih predstav gostiteljev v tej seriji, saj sta obe ekipi dobili vse tri tekme v svoji dvorani. Wall je po tekmi dejal: “Vse kar smo si želeli, je bila še ena tekma. Zdaj jo imamo.

Tudi pri Bostonu sta blestela oba branilca. Isaiah Thomas in Avery Bradley sta vknjižila po 27 točk, Thomas pa je ob zvoku sirene zapravil met za zmago. “Mislil sem, da bo žoga šla skozi obroč. Res sem mislil, da bom zadel,” je po tekmi razlagal Thomas.

Boston je v zadnjo četrtino vstopil s tremi točkami prednosti, ekipi pa sta bili v zadnjem delu vseskozi izenačeni. Gostje so sicer v končnici povedli s 87:82, a tudi to ni bilo dovolj za 4. zmago v seriji.

Odlična Beal in Wall sta se izkazala, ko je to bilo najbolj potrebno. Prvi je svojo edino trojko zadel 69 sekund pred koncem, Wall pa je nato za zmago dodal svojo drugi iz petih poskusov. Wall je tekmo sicer začel slabo, saj je zgrešil 11 od prvi 12 metov, a nato močno popravil svojo predstavo.

Washington je v konferenčnem finalu nazadnje igral leta 1979, Wall pa bo ob neuspehu zelo razočaran: “Če se nam ne bo uspelo uvrstiti v finale, bo zame ta sezona razočaranje.

Odločilna tekma bo na sporedu v noči s ponedeljka na torek ob 2:00, kar pomeni, da se bo polfinale Vzhoda končal kasneje kot prva tekma finala Zahoda med Golden Statom in San Antoniem, ki je na sporedu v nedeljo ob 21:30. V finalu Vzhoda na svojega nasprotnika ža dolgo čaka Cleveland.