Golden State udaril prvi, (spet) poškodba Leonarda

Liga NBA 14. Maj 201722:31 > 22:46
Christian Petersen, Getty Images

Kakšen uvod v konferenčni finale na zahodu. Golden State je zaostajal za 25 točk, Kawhi Leonard si je dvakrat v štirih napadih zvil isti gleženj, Bojevniki pa so njegovo odsotnost izkoristili in prvo tekmo dobili s 113:111.

Getty Images/Thearon W. Henderson

Serijo Spursov in Warriorsov so onkraj luže poimenovali finale pred finalom in prvič po letu 2003 se v konferenčnem finalu merita dve ekipi, ki sta v rednem delu sezone dosegli vsaj 60 zmag, nazadnje se je to zgodilo leta 2003, ko so Spursi igrali proti Dallasu.

Prva četrtina je minila v znamenju fantastične obrambe San Antonia, ki je najboljšo napadalno ekipo zadnjih dveh sezon lige NBA zadržala le pri 28-odstotni uspešnosti pri metu iz igre, obenem pa lanskoletnim finalistom dopustili vsega 16 točk v prvih 12 minutah igre. Golden State je pred začetkom te tekme počival kar 8 dni in videlo se je, da varovanci Mika Browna potrebovali nekaj časa, da pridejo v ritem.

V drugi četrtini se je zgodba iz prve nadaljevala in Spursi so na neki točki povedli celo za 25 točk. Takrat sta se prebudila Kevin Durant in Steph Curry ter pribrižala domačo ekipo na -14, a se je San Antonio hitro pobral po delnem rezultatu nasprotnikov in prvi polčas končal z okroglo prednostjo 20 točk. Pri Spursih sta kombiniranih 35 točk dosegla Kawhi Leonard (18) in Lamarcus Aldridge (17).

Drugi polčas se je začel z revolveraško razpoloženimi Warriorsi, ki so zadevali eno trojko za drugo, a se je na njihovo žalost z njimi uspel kosati tudi San Antonio, ki je držal prednost iz prvega polčasa v svojih rokah. Je pa po zadeti trojki Kawhi Leonard stopil na nogo enega izmed svojih soigralcev na klopi in hitro odšel iz igrišča. Toda že nekaj napadov kasneje je Leonard še enkrat zvil isti gležennj, potem ko je ob metu iz strani pristal na nogi Zaze Pachulie in po zdravstvenem  pregledu v slačilnici tam tudi ostal.

Ob odsotnosti prvega zvezdnika pa Spursi kar naenkrat niso več uspeli držati koraka z Golden Statom, ki je svoj povratek v igro začel z delnim rezultatom 17-0. Dobre štiri minute pred koncem tekme pa je Golden State popolnoma prišel nazaj v igro in tudi povedel za točko pri rezultatu 101:100. San Antonio je kasneje spet prešel v vodstvo, a ga ni uspel zadržati, pa čeprav so dobre pol minute pred koncem tekme v osmih sekundah dosegli štiri točke.

Najboljša strelca pri Warriorsih sta bila Curry, ki jih je dosegel 40 in Durant s 34. Lamarcus Aldridge je pri Spursih dosegel 28 točk, poškodovani Leonard, ki je bil morda tudi žrtev namerno postavljene nogo Pachulie, pa je dodal 26 točk.

Serija ostaja v domovanju Golden Stata v Oracle Areni, kjer bosta moštvi naslednjo tekmo odigrali v noči iz torka na sredo, tudi v neposrednem prenosu na SK1!