San Antonio brez Leonarda ni bil kos Golden Statu

Liga NBA 17. Maj 20172:39 > 5:25
Thearon W. Henderson, Getty Images

Košarkarji Golden Stata so na drugi tekmi konferenčnega finala deklasirali San Antonio (136:100).

Warriorsi so po težko prigarani zmagi na prvi tekmi (113:111) v drugo povsem zagospodarili na parketu in dali kmalu jasno vedeti, da Spursi realnih možnosti za uspeh nimajo.

Že po nekaj minutah je imel Golden State dvoštevilčno prednost (20:10), ki je več ni izpustil iz rok. Steph Curry, Kevin Durant in društvo so bili nezaustavljivi iza črte, saj so v enem trenutku trojke metali celo 9/12.

Do polčasa so vpisali kar 23 asistenc, kar je največ od sezone 96/97, ko je to v končnici uspelo Houstonu.

Moštvo iz Teksasa je na začetku drugega polčasa uspela nekoliko zmanjšati zaostanek, a je ta še vedno znašal ogromnih dvajset točk. Kmalu zatem je spet začel delati stroj Golden State, ki je sredi tretje četrtine povedel za 33 točk.

V zadnjem delu igre sta oba trenerja priložnost ponudila rezervistom, saj je bila tekma več kot odločena.

Stephen Curry je dosegel 29 točk, 7 skokov in 7 podaj.  Patrick McCaw jih je dal 18, Kevin Durant 16, Draymond Green pa je zbral 13 točk, 9 skokov, 6 podaj ter po dve ukradeni žogi in blokadi.

Klop Warriorsov je prispevala 63 točk, kar je klubski rekord sezone. Edina svetla točka Spursov je bil Jonathon Simmons, ki je 17 od svojih 22 točk dosegel v prvem polčasu.

Trener San Antonia Gregg Popovich je bil razočaran nad predstavo svojih varovancev: “Nismo prišli igrati, smilili smo se sami sebi. Morali se bomo oklofutati, priti nazaj in odigrati tretjo tekmo ter pokazati, kdo smo.

Ne vem, ali bo Kawhi še lahko igral. Skrbi me, ker je poškodba povsem enaka kot v prejšnji seriji, zato bi bilo logično, da zdravljenje traja dlje. Upam, da temu ni tako in da bo nared za sobotno tekmo. Na odločitev bomo morali čakati verjetno do samega začetka srečanja.