Cleveland na krilih Jamesa brez težav čez Boston

Liga NBA 18. Maj 20179:00 > 9:16
Vaughn Ridley/Getty Images

Napovedi, da bomo v Ligi NBA v finalu videli Golden State in Cleveland, se vse bolj uresničujejo. Cavaliersi so konferenčni finale Vzhodne konference začeli z odliko in brez vsakršnih težav ugnali Boston.

Cleveland je na gostovanju v Bostonu vodil od uvodne minute naprej. Na koncu je na semaforju pisalo 117:104, a so Cavsi že ob polčasu vodili za 22 točk. Blestela sta predvsem LeBron James in Kevin Love, ki sta skupaj dosegla 70 točk. James se je ustavil pri 38 točkah, 9 skokih in 7 podaja, Love pa je dosegel svoj rekord končnice (32 točk in 12 skokov).

Predstave Jamesa v končnici tako ostajajo na res visokem nivoju, prav nihče izmed nasprotnikov pa proti njemu še ni našel učinkovite obrambe. Strokovnjaki celo opozarjajo, da je letošnji James, ki v letošnji končnici v povprečju dosega 35 točk, 9 skokov in 7 podaj na tekmo, doslej največji približek legendarnemu Michaelu Jordanu.

Igralec srečanja je po tekmi pohvalil svoja soigralca pod obročema: “Naša dva visoka igralca Kevin in Tristan sta dala ton tekmi. Bila sta izjemna. Videl sem že zjutraj v Kevinu, da bo to njegov večer. Ni me razočaral.

Z novo zmago Cleveland sledi Golden Statu, ki je prav tako še vedno neporažen v tej končnici. Vse kaže, da bomo junija gledali ponovitev lanskega finala, ki ga je s 4:3 dobil Cleveland.

Ko LeBron igra na takem nivoju, morajo biti ostali igralci le solidni, da dobimo tekmo,” je po tekmi razlagal trener Clevelanda Tyron Lue. James je v prvem polčasu zadeval od kjerkoli je želel, Boston pa na njem ni našel prave obrambe. Ob pomoči Lova je prednost narasla celo na 26 točk, kar le priča kako nemočni so bli Celticsi.

Pri gostiteljih sta sicer bila najuspešnejša Avery Bradley in Jae Crowder, ki sta dosegla po 21 točk. Dobro predstavo je prikazala tudi Isaiah Thomas s 17 točkami in 10 podajami. Boston bo na naslednji tekmah moral najti obrambo za Jamesa, saj drugače možnosti za zmago ne bo.

Serija se nadaljuje v noči na soboto, tudi druga tekma pa bo na sporedu v Bostonu. Seveda si jo boste lahko ogledali v družbi televizije Sportklub.