Bojevniki pometli tudi s Spursi, slovo Ginobilija

Liga NBA 23. Maj 20174:58 > 5:04
Ezra Shaw, Getty Images Sport

Košarkarji Golden Stata so prvi v zgodovini lige NBA, ki so se v finale uvrstili z 12 zmagami in brez poraza, potem ko so s 4:0 v zmagah premagali Portland, Utah in zdaj še San Antonio, pri katerem je po vsej verjetnosti zadnjo tekmo v karieri odigral Manu Ginobili.

Ezra Shaw, Getty Images

Golden State v letošnji končnici lige NBA še ne pozna poraza, potem ko je na tekmi, ki jo je nadziral od začetka do konca še četrtič v seriji uspel premagati prvake lige iz leta 2014, košarkarje San Antonia. Warriorsi so tako drugi v zgodovini, ki so se v finale lige uvrstili brez poraza, to je uspelo tudi Kobeju Bryantu in Shaquillu O’Nealu, ki sta z Lakersi v sezoni 2000/2001 prišla do finala brez izgubljene tekme, a takrat so prve kroge končnice igrali na tri dobljene zmage.

V AT&T Centru je trojica Steph Curry, Kevin Durant in Draymond Green narekovala tempo igre in Spursi so bili zraven le v prvih minutah tekme, kasneje pa je omenjena trojica nadgrajevala prednost do te mere, da so v zadnji četrtini igrali le nekaj minut. Že ob polčasu je zaostanek San Antonia znašal 14 točk.

Je pa večer minil tudi v znamenju argentinskega superzvezdnika Manuja Ginobilija, ki mu po koncu letošnje sezone poteče pogodba, pri 39 letih pa je najbolj verjetno, da bo svoje košarkarske copate obesil na klin. Manu Ginobili je v svoji karieri osvojil zlato olimpijsko kolajno z Argentino, naslov Evrolige in naslov v ligi NBA, praznina, ki bo nastala z njegovih odhodom pa je primerljiva tudi tisti, ki jo je pri San Antoniu lani pustil Tim Duncan.

Pri Golden Statu, ki je v vseh štirih četrtinah presegel mejo 30 točk, so bili najuspešnejši Steph Curry s 36 točkami, Durant z 29 in Green s 16.

Pri San Antoniu pa je 20 točk dosegel Kyle Anderson, 15 jih je dodal prav Ginobili.

Golden State se je še tretjič zapored uvrstil v finale lige NBA, kjer zdaj čaka na zmagovalca serije med Clevelandom in Bostonom. Branilci naslova v seriji vodijo z 2:1 v zmagah, naslednjo tekmo bosta ekipi odigrali v sredo ob 2:30 zjutraj, spremljali pa jo bomo tudi na SK1!