Finala še ni konec! Cleveland do suverene zmage

Liga NBA 10. Jun 20174:32 > 4:42
Ezra Shaw/Getty Images

Cleveland je na četrti tekmi finala le uspel ugnati Golden State z rezultatom 137:116. Tokrat so v domači dvorani z odlično igro premagali Warriorse in z odlično predstavo in rekordnim prvim polčasom prekinili serijo 15-ih zaporednih zmag Golden State v play-offu.

Cleveland je bil po tretji tekmi v hudih težavah, znašli so se v nemogočem položaju, vendar so pred domačimi gledalci uspeli odbiti prvo zaključno žogo Golden Stata in izzid v zmagah znižati na 3:1.

Prva četrtina Cavaliersov je bila naravnost fantastična, saj so Warriorsom nasuli kar 49 točk. Na koncu pa se je prvi polčas končal z rezultatom 86:68.

Golden State po treh odličnih tekmah tokrat vendarle ni imel pravega odgovora na igro Cavsov, ki so po mnenju gostujočega trenerja odigrali “popolno tekmo”. Izgubiti niso morali prav nič in to se je še kako poznalo tudi v njihovi igri, ki je bila daleč najboljša v tej finalni seriji.

Warriorsi tokrat niso imeli razpoložene ekipe z izjemo Duranta, ki je prispeval 35 točk. Tudi tokrat je bila tekma zelo nervozna zaznamovale so jo namreč številne tehnične napake igralcev ter izključitev Zaze Pachulie. Vse skupaj so Cavaliersi znali izkoristiti in izsiliti peto tekmo, ki bo v Oaklandu.

Šele na četrti tekmi so na svoj račun so prišli ostrostrelci Clevelanda. Love, JR Smith in Irving, so skupaj prispevali kar 18 trojk. Najboljši strelec tekme je bil prebujeni Kyrie Irving, ki je srečanje sklenil s 40 točkami(met 15/27, 7/12 za 3), 7 skoki in 4 podajamiLeBron James je v statistiko vpisal nov trojni dvojček ter zbral 31 točk(met 11/22, 3/8 za 3), 10 skokov in 11 podaj. Trojico pa zaključuje Kevin Love s 23 točkami.

Cavaliersi so parket domače dvorane zapustili ob navdušenih vzklikih domačih navijačev, ki so po prvi zmagi v letošnji finalni seriji, svoje ljubljence pospremili s skandiranjem “Cavsi v sedmih tekmah”. Po štirih tekmah je tako izid finala enak tistemu v lanski sezoni, ko je Golden State vodil s 3:1. Lani je Cavaliersom uspel zgodovinski preobrat, saj nobenemu moštvu ni uspelo naslova osvojiti po tem, ko je v finalni seriji zaostajalo s 3:1. Nobenemu moštvu pa seveda ni uspelo zmagati tudi po tem, ko je zaostajalo s 3:0.