Golden State na krilih Duranta do petega naslova!

Liga NBA 13. Jun 20172:36 > 6:05
Getty images/Ronald Martinez

Bojevniki so na dominanten način prišli do svoje pete lovorike v zgodovini franšize, Cleveland so namreč premagali s 4:1. Peta tekma se je končala z 129:120, tako da so Durant, ki je bil proglašen za MVP finala, in druščina končnico zaključili z zgolj enim porazom.

Warriorsi so se Clevelandu maščevali za poraz v finalni seriji lanske sezone in s tem pokal Larryja O’briena vrnili v Oakland. Za zanimivo potezo so se pred tekmo odločili pri Clevelandu, saj so obračun odigrali v črnih dresih z rokavi, podobnim tistim, s katerimi so prišli do velikega lanskega preobrata.

LeBron in soigralci so prvo četrtino dobili s 37:33, pri domačih sta večji del prvih dvanajstih minut na klopi obsedela Klay Thompson in Kevin Durant, saj sta hitro dobila dve osebni napaki.

V drugi četrtini so Cavaliersi prek Jamesa, ki je dosegel štiri zaporedne prišli do osmih točk prednosti, a je Golden State hitro odgovoril in se vrnil na minus dve. Sledila je neverjetna, verjetno tudi odločilna serija Warriorsov (21:2), v kateri je z dvema hitrima trojkama zablestel Durant.

Ob koncu tretje četrtine je roko “namestil” tudi Klay Thompson in z dvema trojkama povišal prednost, ki so jo Cavaliersi sicer uspeli zmanjšati, a ne za dolgo. Ob polčasu je Golden State vodil za 11 (71:60).

Gostje se niso predali. Tretji del tekme so dobili za šest točk, s prav toliko točkami zaostanka so se podali v zadnjih dvanajst minut, ki pa je bilo, kot se je kasneje izkazalo, zadnjih dvanajst minut sezone.

Golden State je bil ves čas na varni razdalji, zadnje minute niso bile napete in KD in druščina so se veselili nove lovorike. Durant je osvojil svoj prvi šampionski prstan, na odločilni tekmi je dosegel 39 točk, Curry jih je dodal 34. Odličen je bil tudi Igoudala (20 točk), svoje je dodal tudi Draymond Green (10 točk, 12 skokov, 5 asistenc). Pri gostih je bil LeBron James blizu trojnemu dvojčku, dosegel je 41 točk, 13 skokov in 8 asistenc.

Priznanje za najkoristnejšega igralca finala je zasluženo romalo v roke Kevina Duranta.