(Vsi) Warriorsi odklonili obisk v Beli hiši

Liga NBA 13. Jun 201717:08 > 17:14
Ezra Shaw, Getty Images

Zmagovalci NBA lige, ekipa Golden State Warriors, se ne želi srečati s predsednikom ZDA, Donaldom Trumpom.

Novopečeni prvaki so, očitno zelo hitro po zmagi v finalni seriji proti Cleveland Cavaliersom, ki so jo dobili s 4-1, sklenili, da se kot najboljša košarkarska ekipa v državi ne želijo odpraviti v Washington, se rokovati in fotografirati s predsednikom Trumpom.

Menda naj bi bila odločitev sprejeta brez enega samega glasu proti. “Za” so bili vsi “bojevniki”, od prvega do zadnjega! V Washington so bile na srečanje s predsednikom doselj povabljene čisto vse zmagovalne ekipe lige NBA.

Igralci, strokovni štab in ostali delavci v klubu za zdaj ameriškim medijem še niso posredovali uradne obrazložitve, zakaj republikanskega kandidat ne nameravajo obiskati, sicer pa se je obisku Washingtona februarja letos izognilo tudi nekaj članov ekipe New England Patriots, ki so s klubom osvojili ligo NFL.

Thearon W. Henderson, Getty Images