Lakersi sestavljajo mega ekipo: Prihaja tudi James?

Liga NBA 23. Jun 201713:07 > 13:11
Ezra Shaw, Getty Images Sport

V Evropi čakamo na začetek nogometne tržnice, onkraj velike luže pa se ukvarjajo predvsem z menjavami znotraj lige NBA. Los Angeles Lakers začeli s sestavljanjem mega ekipe, ki naj bi slavnemu klubu vrnila stari sijaj.

Elsa, Getty Images Sport

Los Angeles Lakers želijo sestaviti ekipo, ki jo liga NBA ni videla že nekaj časa. Adrian Wojnarowski, insajder z informacijami, ki imajo težo, je pravilno napovedal, da bodo jezerniki D’Angela Russella in Timofeja Mozgova poslali v Brooklyn Netse, v zameno pa dobili Brooka Lopeza in 27. izbor na draftu.

To je le del velikega načrta pred začetkom nove sezone, glavni cilj pa je v ekipo pripeljati LeBrona Jamesa, ki bi se mu lahko pridružil tudi Paul George. Russell bi sicer morl postati eden ključnih igralcev novih Lakersov, vendar so se ga odločili zamenjati, da bi s tem naredili prostor za Lonza Balla, katerega so izbrali kot drugega na naboru.

Lakersi so pripravljeni žrtvovati nadarjenega Russella, da bi se tako rešili visoke pogodbe Mozgova, ki ima v naslednjih treh sezonah zagotovljenih 48 milijonov evrov, kar močno zavira razvoj kluba. Lopezu se pogodba izteče naslednjo sezono, ko bi lahko združil moči z Jamesom in Georgom.

Oba igralca sta menda že pokazala željo po odhodu v LA. George se je tu rodil, medtem ko je James zaljubljenec v mesto, v katerem ima hišo pa tudi poslovne interese. Lakersi so za George Indiani pripravljeni ponuditi 27. in 28. izbor na draftu ter krilo Juliusa Randlea ali branilca Jordana Clarksona.

Pri Lakersih zagotovo ostajajo Ivica Zupac, Brandon Ingram in Larry Nance.

Vsaj na papirju bi takšna ekipa jezernikov izgledala zastrašujoče, njihovi morebitni obračuni z Golden State Warriors pa bi lahko ponudili epski spektakel.