Chris Paul v Houston, Phil Jackson zapušča New York

Liga NBA 28. Jun 201718:54 > 19:06
Michael Reaves/Getty Images

Houston Rocketsi so pred sezono poskrbeli za veliko okrepitev. V prihajajoči sezoni bosta tako moči združila velika prijatelja Chris Paul in James Harden, ki se je zelo zavzel za prihod odličnega organizatorja igre. LA Clippersi in Rocketsi so se dogovorili za menjavo igralcev.

V zameno za Chrisa Paula bodo v Los Angeles odšli Patrick Beverley, Lou Williams, Sam Dekker in izbor v prvem krogu nabora Lige NBA leta 2018.

Paul je od leta 2011 skrbel za organizacijo igre pri Clippersih, ki pa z zelo močno zasedbo v zadnjih šestih letih niti enkrat niso zaigrali v finalu Zahoda.

Odhod Paula je bil jasen po torkovem sestanku z vodilnimi možmi Clippersov, ki zvezdnika z načrti niso prepričali. CP3 je imel s klubom iz Los Angelesa pogodbo podpisano le še do konca prihajajoče sezone, zato odločitev o menjavi ne čudi.

Jackson zapušča Madison Square Garden

Do velike spremembe je prišlo v moštvu New York Knicksov. Phil Jackson je odstopil z mesta predsednika in tako neslavno končal epizodo na vzhodni obali.

Knicksi so aprila še četrtič zapored ostali brez končnice, v zadnjih treh sezonah, ko je na mestu predsednika sedel Jackson, pa vedno izgubili vsaj 50 tekem.

71-letni Jackson je kot trener osvojil rekordnih enajst naslovov prvaka v Ligi NBA, je za ta klub med letoma 1967 in 1978 tudi igral ter se leta 1970 in 1973 veselil naslova prvaka. Do odhoda je prišlo zaradi nestrinjanja glede glavnega zvezdnika ekipe Carmela Anthonyja, ki ga je Jackson želel zamenjati. Anthony, ki ima kar 54 milijonov ameriški dolarjev vredno pogodbo, tako ostaja v Madison Square Gardenu.

New York Knicksi bodo vedno imeli posebno mesto v mojem srcu. V tem mestu sem začel kariero v Ligi NBA. Srečen sem, da mi je James Dolan ponudil priložnost za sodelovanje. Upal sem, da bi po več kot štirih desetletjih znova slavili naslov prvaka v Madison Square Gardnu. Zelo sem razočaran z izidi v zadnjih sezonah,” je svoj odhod pojasnil Jacskon, ki je imel z Knicksi veljavno pogodbo do leta 2019.