Ginobili prestavil odhod v pokoj!

Liga NBA 18. Jul 201718:11 > 18:14
Ronald Martinez/Getty Images

Argentinec Manu Ginobili se je odločil nadaljevati kariero in se s svojim klubom, San Antonio Spursi, dogovoril še za eno leto skupnega sodelovanja, poroča NBA "insider" Adrian Wojnarowski.

Naslednja sezona bo za 39-letnega Argentinca že 16. po vrsti v najmočnejši ligi na svetu in tudi 16. v dresu kluba iz Teksasa. Ginobili je bil s Spursi prvak lige štirikrat, trikrat pa je sodeloval tudi na All-Star tekmi.

V lanski sezoni je odigral 69 tekem in povprečno beležil 7.5 točke, 2.3 skoka in 2.7 asistence. V končnici je v 16 tekmah dosegel 6.6 točke, po 2.4 asistence in prav toliko skokov.

Preden je odšel v NBA, je igral za klube Estudiantes, Bahia, Reggio Calabria in Virtus iz Bologne, s katerim je leta 2001 osvojil Evroligo in naslov MVP finala.