Dragić kot kaže ne bo odšel v Cleveland

Liga NBA 29. Jul 201712:11 > 12:22
Getty Images

Glavna tema v Ligi NBA je še vedno prihodnost Kyrieja Irvinga, ki želi zapustiti Cleveland. Omenjala se je tudi menjava z Miamijem, a je vodstvo Vročice to možnost zanikalo.

Poročali smo že, da Kyrie Irving ne želi biti več v senci LeBrona Jamesa, zato je vodstvo Clevelanda zaprosil za menjavo. Igralca sta sicer junija lani poskrbela za prvi naslov v zgodovini kluba, v letošnjem finalu pa s soigralci morala priznati premoč Golden Statu. Vse težave v Clevelandu so se sicer začele prejšnji mesec, ko je klub zapustil generalni menedžer David Griffin, ki z vodstvom ni dosegel dogovora o podaljšanju pogodbe.

Hitro po zahtevi za menjavo so se pojavile govorice, da se za Irvinga zanima tudi Miami. ESPN je poročal, da je Miami v zameno za Irvinga ponudil Gorana Dragića in Justina Winslowa. Vodstvo Miamija je kakršnekoli pogovore s Clevelandom zavrnilo, kar najverjetneje pomeni, da bo Dragić še naprej organiziral napad Vročice.

Ameriški mediji so zdaj med glavne favorite za ulov Irvinga postavili Phoenix in Minnesoto. Prvi bi v Cleveland poslali Erica Bledsoa in Jareda Dudleyja, drugi pa bi se odpovedali Jimmyju Butlerju in Karlu Anthonyju Townsu, ki sta se z vodstvom kluba že dogovorila, da naj skuša izvesti menjavo.