Lastnik Minnesote pripravlja novo pogodbo za Wigginsa

Hannah Foslien/Getty Images

Lastnik franšize Minnesota Timberwolves Glen Taylor bo mlademu zvezdniku Andrewu Wigginsu ponudil maksimalno pogodbo vredno 148 milijonov dolarjev.

Andrew Wiggins je v prvih treh sezona vseskozi napredoval. V minulem letu je na tekmo v povprečkju dosegal po 23,6 točke, uspešnost meta za tri pa je bila kar 35,6 odstotna. Statistični podatki so se glede na zadnjo sezono izboljšali, kar še dodatno veseli lastnika franšize Glena Taylorja.

Minnesota sicer od leta 2004 naprej neuspešno napada končnico. A s kadrovanjem v zadnjih letih se zdi, da so volkovi vse bližje svojim sanjam. Ekipa bo v tej sezoni še močnejša, saj se je Minnesota okrepila še Jamalom Crawfordom, Jimmyjem Butlerjem in Tajom Gibsonom, ki bodo ob Wigginsu zagotovo glavni igralci. Z omenjenimi igralci pa so tudi sanje o končnici zagotovo postale realnost.

Kljub vsemu pa lastnika Taylorja čaka tudi ogromno dela v klubskih pisarnah. Pripraviti mora novo pogodbo za Wigginsa, ki lahko v naslednjih letih postane prava legenda Minnesote. Lastnik franšize se tega zaveda, zato za 22-letnika pripravlja odlično pogodbo.

S takšno pogodbo računam na to, da bo njegov doprinos ekipi v prihodnje le še bolj izrazit. Moramo se še izboljšati, a povsem razumem, da on ne more biti plačan toliko kot je zdaj. Zasluži si višjo plačo. Igralcu sem že sporočil, da sem mu pripravljen ponuditi maksimalno pogodbo, od njega pa pričakujem zagotovilo, da bo še naprej napredoval,” je izjavil lastnik Timberwolvesov.

Taylor je z Wigginsom o novi pogodbi govoril na julijski poroki pomočnika trenerja Ryana Saundersa. V kratkem tako lahko pričakujemo, da bo v klubske prostore prišel tudi igralčev zastopnik Bill Duffy, ki bo poskrbel, da bo Taylor Wigginsu ponudil res dobro pogodbo. Taylor od mladega zvezdnika pričakuje tudi dodatno zavzetost na treningih, kar pa ob takšni ponudbi zagotovo ne bo težko.

Košarkarska javnost je sicer mnenja, da mora Wiggins najbolj popraviti svojo igro v obrambi in kontrolo žoge v napadu.

Wiggins je zelo dobra oseba, ki premore vse sposobnosti, da napreduje. Kot kaže v preteklosti ni bil dovolj motiviran za dodatno delo, zato delamo na tem, da to spremenimo. Mislim, da bo nova pogodba pomagala,” je še dodal Taylor.