Prince pomočnik pri Grizlijih

Liga NBA 16. Avg 201715:02 > 15:05
Joe Robbins, Getty Images

Nekdanji osvajalec NBA prstana z Detroit Pistonsi Tayshaun Prince bo v naslednji dneh napredovald do posebnega pomočnika v moštvu Memphis Grizzlies, za katerega je nastopal med leti 2013 in 2015.

Tayshaun Prince, ki je bil tekom kariere znan kot vsestranski igralec in eden najboljših v obrambi, bo franšizi Memphisa pomagal kot posebni pomočnik general managerja Chrisa Walacea. Prince je tekom kariere z reprezentanco ZDA osvojil tudi zlato olimpijsko kolajno v Pekingu leta 2008, obenem pa osvojil tudi šampionski prstan z ekipo Detroita, ki je takrat gojila izraziro obrambno igro, katere velik člen je bil prav on.

Šele lani je Prince zaključil kariero, njegov zadnji klub je bila Minnesota, kjer je skrbel tudi za razvoj Andrewa Wigginsa.

V svoji karieri je bil dvakrat izbran v drugo idealno obrambno peterko NBA lige, levičar pa je poleg Detroita, Memphisa in Minnesote igral tudi pri Bostonu leta 2015.