Lebron James od naslednje sezone član Lakersov!?

Liga NBA 17. Sep 20176:11 > 6:21
Ezra Shaw, Getty Images Sport

Spletni portal in televizijska mreža ESPN poroča, da bo LeBron James od leta 2018 košarkar Los Angeles Lakersov.

“Že nekaj mesecev nazaj so mediji govorili o LeBronovem odhodu. Želim prekiniti vse špekulacije in vam s polnim prepričanjem rečem, da bo James zapustil Cleveland ter postal nov član Los Angeles Lakersov, katerim želi vrniti status velikega kluba,” piše ESPN.

Novica je v ZDA močno odjeknila, saj naj bi bil to prihodnje poletje največji prestop, če bo do njega seveda prišlo. Čeprav se je o tem že kar nekaj časa šušljalo, pa je to prvi takšen javen zapis, kjer se dejansko omenja točno določen klub.

LeBron je omenil, da je v Clevelandu nezadovoljen, poleg tega pa je nakazal, da se bo (morda že med kariero, ali pa po njej) preselil v Los Angeles. Lakersi se že nekaj časa neuspešno skušajo vrniti v sam vrh ameriške košarke, prihod Jamesa pa bi jim pri tem seveda močno pomagal.