Sanjska pogodba za Wigginsa, Bogut v Lakerse

Liga NBA 19. Sep 20170:18 > 0:20
David Sherman/NBAE via Getty Images

Kanadčan Andrew Wiggins, prvi na naboru Lige NBA leta 2014, naj bi najkasneje do sobote podpisal novo sanjsko pogodbo z Minnesoto.

Ameriški mediji poročajo, da je Andrew Wiggins sprejel ponudbo Minnesote, po kateri bo v naslednjih petih letih bogatejši za 148 milijonov dolarjev.

Volkovi v soboto začenjajo s pripravami na novo sezono, v kateri bo glavni cilj uvrstitev v končnico, ki jo navijači čakajo že od leta 2004.

Wigginsa je sicer leta 2014 kot prvega na naboru izbral Cleveland, a se je prav tega leta LeBron James odločil za vrnitev h Cavaliersom, Kanadčan pa je tako v veliki menjavi končal v klubu iz Minneapolisa.

Zadnja sezona je tudi njegova najboljša, saj je na 82 tekmah rednega dela v povoprečju dosegal po 23.6 točke, 5 skokov in 2.3 asistence na tekmo.

Minnesota je med premorom pošteno okrepila moštvo in v svoje vrste pripeljala še Jimmyja Butlerja (Chicago), Jamala Crawforda (LA Clippers), Taj Gibson (Oklahoma) in Jeffa Teagua (Indiana).

Rokave so zavihali tudi pri Los Angeles Lakersih, ki so potrdili prihod novega centra. Enoletno pogodbo z jezerniki je podpisal Avstralec Andrew Bogut, ki je bil v zadnji sezoni član Clevelanda, a se tam poškodoval že na debiju in hitro končal s sezono.

33-letni center je bil na naboru leta 2005 izbran kot prvi, do danes pa je v povprečju dosegal po 10 točk in 8.9 skoka na srečanje.

Na leto bo zaslužil 2.3 milijona dolarjev.