Preobrat Houstona za zmago nad prvaki!

Liga NBA 18. Okt 20177:36 > 7:39
Noah Graham/NBAE via Getty Images

Začela se je sezona lige NBA in z njo tudi atraktivne tekme. Že takoj na začetku so Houston Rocketsi poskrbeli za manjše presenečenje in zmago nad Golden State Warriorsi. Prvaki so tako ligo odprli s porazom 122:121.

V zadnjih sekundah tekme ob vodstvu Houstona je imel Kevin Durant met za zmago, vendar je bil prepozen in branilci naslova so tako na prvi tekmi ostali brez zmage.

Zanimivo je, da je Houston na tekmi poleg končnih 122:121 vodil samo enkrat, na začetku tekme z 2:0. Uspela jim vrnitev nazaj med žive potem, ko so nadoknadili 16. točk zaostanka.

Golden State je tekmo odprl odlično in si hitro priigral prednost z dvomestnim številom. V prvem polčasu, ki so ga domači dobili s 71:62 je blestel Nick Young, ki je dosegel s klopi 20 točk, njegov met za tri pa je bil 5/6.

Največja prednost Warriorsov je znašala v drugem polčasu 17 točk. Vendar se Rocketsi niso predajali in še naprej vztrajali. V zadnji četrtini so dobro igrali tako v obrambi kot v napadu. Dve minuti pred koncem po trojki Arize je Houston zmanjšal na 119:118. Po košu Tuckerja pa so že vodili s 122:121. V samem finišu je James Harden zgrešil trojko za zmago. Kevin Durant pa je zamudil pri metu za zmago in bil prepozen. Houston je tako dobil tekmo s 122:121 na krilih zadnje četrtine, ki se je končala z rezultatom 34:20 v njihovo korist.

Pri Houstonu je bil najboljši strelec Harden s 27 točkami in 10 podajami, Eric Gordon je končal pri 24 točkah, Tucker pa 20 točk. Okrepitev Chris Paul je dosegel zgolj 4 točke, a je ob tem kar 11 podal.

Pri poražencih je najbolje odigral Nick Young s 23 točkami. Sledil mu je Steph Curry z 22 točkami. Kevin Durant se je ustavil pri 20 točkah, Klay Thompson pa pri 16-ih.