Huda poškodba Haywarda zasenčila zmago Clevelanda

Liga NBA 18. Okt 20174:37 > 4:39
Gregory Shamus/Getty Images

Na otvoritveni tekmi sezone so Cleveland Cavaliersi na domačem parketu premagali Boston Celticse s 102:99. Tekmo pa je zaznamovala poškodba Gordona Haywarda, ki si je zlomil gleženj.

Že takoj na začetku tekme se je zgodila neprijetna stvar, saj si je košarkar Bostona Gordon Hayward pri enem izmed skokov zlomil gleženj, potem, ko je nerodno padel. Vsa dvorana je bila v šoku, 27-letnik pa v bolečinah.

Ne glede na vse se je tekma nadaljevala, Cavaliersi so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik in so ga tudi dobili s 54:39, predvsem na krilih Lebrona Jamesa. V drugem polčasu pa je blestel njegov nekdanji soigralec Kyrie Irving, ki mu je skupaj z Bostonom uspela vrnitev v tekmo. Tretjo četrtino so dobili s 15 točkami in se pred koncem tekme povsem vrnili v tekmo.

Zadnja četrtina je bila povsem izzenačena. Cleveland je vodil s 102:99, Celticsi pa so imeli napad za podaljšek. Žogo je v svoje roke vzel Irving, a zgrešil met za podaljšek in moral športno priznati poraz svojim nekdanjim soigralcem.

Najboljši strelec tekme je bil James z 29 točkami, 16 skoki in 9 podajami. Potem pa so še sledili Kevin Love s 15 točkami in 11 skoki, Derick Rose 14 točk in J.R. Smith 10 točk. Pri Bostonu se je najbolje odrezal Jaylen Brown s 25 točkami, Irving je prispeval 22 točk in 10 asistenc.