Nič novega: Westbrook začel s trojnim dvojčkom

Liga NBA 20. Okt 20175:00 > 5:02
Matthew Stockman Getty Images Sport

Russell Westbrook je odlično odprl novo sezono lige NBA, saj je ob zmagi proti New Yorku v statistiko vpisal že 80. trojni dvojček v karieri. Miloš Teodosić debitiral na mestnem derbiju v Los Angelesu in ob zmagi Clippersov dosegel šest točk.

Oklahoma bi težko bolje začela sezono, potem ko je pred svojimi navijači New York odpravila s 105:84. Kratkohlačniki so v prvi četrtini še držali stik z domačini, v drugi in tretji četrtini pa so Thunderji prišli do lepe prednosti, ki je v zaključku niso več zapravili.

Tudi tokrat, kot pratkično vselej, ko je na igrišču Oklahoma, je bil prvo ime srečanja Russell Westbrook. MVP minule sezone je sezono začel v slogu z novim trojnim dvojčkom (21 točk, 10 skokov in 16 podaj).

Westbrooku sta pri pohodu do prve zmage pomagala tudi okrepitvi Paul George (28 točk) in Carmelo Anthony (22), pri New Yorku pa je izstopal slovenski znanec Kristaps Porzingis (31 točk).

Na prvi tekmi večera je Toronto s 117:100 odpravil Chicago, Los Angeles Clippers pa so s 108:92 dobili mestni obračun proti Los Angeles Lakers. Pri zmagovalcih je Blake Griffin dosegel 29 točk, DeAndre Jordan pa je ob 14 točkah zbral kar 24 skokov. Miloš Teodosić je ob debiju ob skromnem metu iz igre (2/6) dosegel šest točk. Pri jezernikih so navijači veliko pričakovali od novinca Lonza Balla, vendar dobili zelo malo, saj je mladenič v nekaj manj kot 30 minutah igre dosegel le tri točke.