Prva zmaga sezone za Lakerse in Warriorse

Liga NBA 21. Okt 20174:49 > 7:04
Ronald Cortes/Getty Images

Minnesota Timberwolvesi so dosegli prvo zmago sezone v ligi NBA, potem ko so s 100:97 premagali Utah Jazz, do prvega triumfa v novi sezoni pa je s težavo prišel tudi Golden State. Warriorsi so ugnali New Orleans Pelicanse.

Nemanja Bjelica je ob zmagi svoje ekipe prispeval 10 točk in pet skokov, zadel je oba meta za tri. V zmagovalni ekipi je bil najbolj opazen Karl Anthony Townes z 20 točkami in desetimi skoki, Andrew Wiggins je dal 21 točk in petkrat ujel žogo. Jimmy Butler je v statistiko vpisal 13 točk.

Ricky Rubio je v Minneapolisu doživel ovacije občinstva in prav član gostujoče ekipe je bil sinoči najboljši član svoje ekipe, saj je dosegel 19 točk in 11 asistenc.

Jamal Crawford je v zadnji četrtini “eksplodiral” in v tem delu srečanja dosegel vseh svojih 17 točk na tekmi.

SaCramento Kingsi so brez Bogdana Bogdanovića vpisali prvo zmago sezone in sicer proti Dallas Mavericksom (93:88). George Hill je za “kralje” dosegel 21 točk, Buddy Hield in Zach Randolph sta jih dodala 13 pri poražencih pa jih je Harrison Barnes zbral 24, veteran Dirk Nowitzki pa 10 in še 9 skokov.

Šampionska ekipa Golden Statea je proti New Orleansa slavila s 128:120. Dvojni dvojček Anthonya Davisa in DeMarcusa Cousinsa je ostal skoraj neopažen, saj so blesteli Steph Curry, Klay Thompson (oba po 23 točk) in Kevin Durant (22 točk)

Los Angelses Lakersi so dobili “revolveraški” obračun s Phoenix Sunsi – bilo je 132:130. Na svoji drugi profesionalni tekmi v karieri je blestel Lonzo Ball, ki je potreboval le eno asistenco do trojnega dvojčka. Zbral je 29 točk 11 skokov in devet podaj.