Vučevićevih 41 premalo za zmago, Cavsom zmaga v gosteh

Liga NBA 21. Okt 20173:51 > 3:53
Nathaniel S. Butler/Getty Images

Čeprav je Nikola Vučević za Orlando zabeležil osebni rekord po doseženih točkah, to ekipi proti Brooklynu ni zaleglo za zmago.

V tesni tekmi je Brooklyn zmagal s 126:121, dvoboj pa si bodo ljubitelji košarke zapomnili predvsem po izvenserijski predstavi črnogorskega igralca Nikole Vučevića, ki je zbral 41 točk, 12 skokov in tri asistence (17-22, šest zadetih trojk).

Netsi so imeli na drugi strani kar nekaj razpoloženih igralcev. Po 17 točk so “čarovniji” natresli D’Angelo Russell, DeMarre Carroll in Trevor Booker ter ekipo z vzhodne obale povedli do prve zmage v sezoni.

Prvo zmago v sezoni je zabeležil Boston, ki je Philadelphio premagal 102:92. Kyrie Irving je bil v zmagovalni ekipi najbolj učinkovit – dosegel je 21 točk, šest skokov in 4 asistence. Dario Šarić je v ekipi poražencev dosegel 9 točk in ujel 10 žog.

Cavaliersi so nadigrali Milwaukee s 116:97. Bucksom ni pomagala niti nova fantastična predstava Giannisa Antetokounpa. Grk je v statistiko vpisal 34 točk, osem skokov in prav toliko asistenc, medtem ko je LeBron James tekmo zaključil s 24 točkami , 8 asistencami in 5 skoki. Velik dopirnos k zmagi je dodal rezervist, veteran Kyle Korver (17 točk ob kar petih trojkah).

Washington je s 115:111 ugnal Detroit, za klub s prestolnice je blestel John Wall, ki je vpisal 27 točk, dobro predstavo pa je imel tudi Bradley Beal s 24 točkami.

Portland bosanskega reprezentanta Jusufa Nurkića sje ugnal Indiano Bojana Bogdanovića. Nurkić je imel 11 točk, dva skoka in tri asistence, hrvaški reprezentant v vrstah Pacersov pa je dosegel identično število točk in 4 skoke.

Indiano ponoči čaka nova tekma, saj se bodo v gosteh pomerili proti klubu edinega slovenskega predstavnika v ligi NBA, Miami Heatu, za katerega igra Goran Dragić.