Predstava Dragića premalo za zmago proti Washingtonu

Liga NBA 16. Nov 20178:14 > 8:31

Goran Dragić je po seriji tekem na tujih parketih, tokrat pred domačimi gledalci postregel z novo dobro strelsko predstavo, vendar na koncu to vseeno ni bilo dovolj za zmago Heatov.

Po seriji dokaj težkih gostovanj se je Miami vrnil v American Airlines Areno, kjer pa je doživel poraz proti Washingtonu, ki je bil boljši s 102:93.

Washington je bolje pričel tekmo in pokazal zakaj je eden izmed boljših v vzhodni konferenci. Predvsem udarna je bila prva četrtina, ki so jo dobili za enajst točk, kasneje pa na odmor odšli s prednostjo 61:49. Slab rezultat je na začetku drugega polčasa očitno prebudil varovance Erica Spoelstre. Uspel jim je namreč preobrat v samo dvanajstih minutah. Wizardsom so v tretji četrtini dopustili doseči samo deset točk, sami pa so ob tem prišli na plus tri. Vendar Miami ne bi bil Miami, če te prednosti boljše igre v drugem polčasu ne bi zapravil. V zadnji četrtini se je slika iz prvega polčasa ponovila. Miami je padel, gostje pa so na krilih Johna Walla, prišli do prednosti, ki je kasneje niso več izpustili iz rok.

Pri Heatih je bil najboljši strelec seveda naš Goran Dragić, ki je ob metu iz igre 9/17 dosegel 21 točk ter dodal še dve asistenci in štiri skoke. Sledil mu je Dion Waiters z 19 točkami. Pri gostih je bil najboljši John Wall s 27 točkami, z eno manj mu je sledil Bradley Beal.