Dragić in Miami izgubljena v sivem povprečju

Liga NBA 20. Nov 201710:21 > 10:35

Goran Dragić je še drugo tekmo zapored dosegel manj ko deset točk, Miami pa ni imel nobenih možnosti proti Indiani, ki je na Floridi slavila s 120:95.

Goran Dragić je v 27 minutah dosegel osem točk (met 3/8), pet skokov, štiri podaje in imel štiri izgubljene točke. Ljubljančan je vseh osem točk dosegel že v prvem polčasu, ko je vročica še uspela držati korak z gosti. Indiana je prvi polčas končala s tremi točkami prednosti, ključno prednost pa si zagotovila v tretji četrtini, ki jo je dobila z 32:13. Tudi v zadnji četrtini je vse potekalo po željah gostov, ki so se na koncu celo veselili najvišje zmage v sezoni s 120:95.

“V tem trenutku nimamo odgovora, zakaj smo prejeli 120 točk in zakaj igramo brez navdiha. Našli bomo rešitev in način, kako spet igrati Miamijevo košarko,” trener vročice Erik Spoelstra verjame, da bo krize hitro konec.

Pri Inidiani je bil s 26 točkami najučinkovitejši Bojan Bogdanović, točko manj je dodal Myles Turner, pri Miamiju pa je bil z 21 točkami najboljši Wayne Ellington. Ključna razlika je bila v prvih peterkah, saj je začetna postava Indiane dosegla kar 90 točk, od Miamija le 44.

V noči na ponedeljek so skupno odigrali šest obračunov. Golden State je slavil proti Brooklynu (118:111), Lonzo Ball pa je z drugim trojnim dvojčkom v karieri (11 točk, 16 skokov, 11 podaj) Los Angeles Lakerse popeljal do zmage nad Denverjem s 127:109.