Boston je padel, Dragić prvi strelec tekme!

Liga NBA 23. Nov 20178:36 > 8:54

Košarkarji Miamija so v noči iz srede na četrtek prišli do velike zmage. Vročica je na krilih Gorana Dragića, ki je bil s 27 točkami prvi strelec tekme, s 104:98 ugnala Boston, ki je izgubil prvič v 17 obračunih.

Miami se je po nedeljskem presenetljivem porazu proti Indiani, ki je slavila za 25 točk, hitro pobral. Ključ do uspeha so bili trdi treningi, ki jih je po omenjeni tekmi napovedal trener Erik Spoelstra. Da so njegovi varovanci med tednom garal priča tudi izjava Gorana Dragića, ki je dejal, da so bili to verjetno najtežji treningi v njegovi karieri.

Slovenskemu organizatorju igre se utrujenost na parketu ni prav nič poznala. Srečanje je odigral odlično in že v prvem polčasu prišel do dvajsetice, ob tem pa dobro zaustavil tudi enega izmed najboljših organizatorjev igre v ligi Kyrieja Irvinga. Miami je po odlični predstavi Dragića v prvem polčasu na odmor odšel s 13 točkami prednosti.

Odlično tekmo je odigral tudi Dion Waiters, ki je tokrat imel več svobode v igri. Waiters je ob metu 11/24 dosegel 26 točk, z osmimi točkami v zadnjih treh minutah pa tudi odločil tekmo.

Košarkarjem Bostona, ki so se v tej sezoni v zadnji četrtini že osemkrat vrnili po zaostanku v zadnji četrtini, tokrat ni uspelo priti do preobrata. Waiters je pri izzidu 91:90 za Miami z veliko sreče zadel trojko za povišanje vodstva, dobri dve minuti pred koncem pa je ponovil vajo in zadel za 97:90. Irving, ki je tekmo končal s 23 točkami, je hitro odgovoril s štirimi točkami, a se je 35 sekund pred koncem z zabijanjem znova izkazal Waiters in razbilnil vse dvome o zmagovalcu.

Miami je z zmago končal četrti najdaljši zmagoviti niz v zgodovini najtrofejnejšega moštva v Ligi NBA. Po tekmi je Dragić zadovoljno razlagal:”Vidite, kaj lahko naredimo. Včasih je res noro, kakšne predstave kažemo. Igramo lahko res dobro in po drugi strani res obupno. Tokrat smo srečni in zadovoljni.” Slovenski kapetan je 27 točkam dodal še pet skokov in štiri podaje.

Getty images/Christian Petersen

Westbrook prišel do prve zmage proti Durantu

Do velike zmage so prišli tudi košarkarji Oklahome, ki so končno zaigrali kot se od njih pričakuje. Prvič po odhodu Kevina Duranta so uspeli premagati Golden State, ki jih je v prejšnji sezoni brez težav premagal kar štirikrat.

Oklahoma je na krilih Russella Westbrooka, ki je vknjižil 34 točk, 10 skokov in 9 podaj, slavila s 108:91. Tudi tokrat ni šlo brez zbadanja med Westbrookom in Durantom, ki sta se sporekla v tretji četrtini. Oba sta prejelo tehnično napako, po tekmi pa zatrdila, da ne gre za osebno zadevo.

Ob Westbrooku sta bila pri Oklahomi razpoložena še Carmelo Anthony (22 točk) in Paul George (20 točk in 11 skokov). Pri aktualnih prvakih je bil najbolj učinkovit Stephen Curry, ki je srečanje končal s 24 točkami.