Ginobili je kot vino; lastnoročno je stresel Boston

Liga NBA 9. Dec 20175:57 > 6:01
Ronald Martinez/Getty Images

Košarkarji Indiane so s 106:102 premagali Cleveland in prekinili niz 13 zmag ekipe iz Ohia, San Antonio pa je na krilih Manuja Ginobilija ugnal Boston.

S 33 točkami, 8 skoki in 5 podajami je pri Indiani izstopal Victor Oladipo, ki je dosegel tudi šest trojk iz 13 poskusov. Myles Turner je dodal 15 točk. Pri Clevelandu je LeBron James tekmo končal z 29 točkami (met iz igre 12/22), zbral je še 10 skokov in 8 podaj. Kevin Love je v statistiko vpisal 20 točk, J. R. Smith pa 15. Tekma bi se lahko končala tudi drugače, a sta bili obe ekipi v končnici zelo nenatančni, zadnjo četrtino so gostitelji dobili s 17:16.

Izgubil je tudi Boston, vodilna ekipa v ligi, ki je gostoval v San Antoniu. Spursi so se veselili zmage s 105:102. Za Celticse je to peti poraz v sezoni. V zanimivem obračunu so gostje dobro minuto in pol pred koncem še vodili s 100:102, nato je izid izenačil LaMarcus Aldridge, s 27 točkami in 10 skoki najboljši pri domačih. Na nasprotni strani ni bil uspešen zvezdnik Bostona Kyrie Irving, odločilno trojko pa je pet sekund pred koncem dosegel Manu Ginobilli. Irving, s 36 točkami najboljši strelec tekme, je v zadnjem poskusu zgrešil še enkrat. San Antonio je zmagal na sedmih od zadnjih osmih tekem