Dragić popeljal Miami do zmage v Mehiki

Liga NBA 10. Dec 20176:09 > 6:14
Miami Heat/Twitter

Košarkarji Miamija so v noči iz sobote na nedeljo v Ciudiad de Mexicu s 101:89 ugnali Brooklyn. Najboljši strelec Vročice je bil Goran Dragić, ki je dosegel 20 točk.

Miami je do zmage prišel z odlično obrambo v drugem polčasu, saj Brooklynu v zadnjih dveh četrtinah ni dopustil doseči po več kot 19 točk.

Dobro smo igrali, to velja predvsem za obrambo. Odlično je igral Tyler Johnson, druga peterka nam je dala prepotrebno samozavest, imamo dolgo klop, vsakdo lahko igra,” je po tekmi zadovoljno razlagal Goran Dragić. Ob slovenskemu branilcu je 20 točk dosegel tudi Tyler Johnson.

Miami je prvič v svoji zgodovini zaigral na tem prizorišču. V Ciudadu se je zbralo zavidljivih 19.777 navijačev, ki so spremljali dobro predstavo. Trener Miamija Erik Spoelstra je po tekmi dejal: “Za nas je bila pot res prijetna, saj smo pred tem igrali v San Antoniu, po prihodu v Mehiko smo imeli nekaj časa za ogled mesta. V takem mestu ne ostaneš le v hotelski sobi in gledaš televizijo. Bilo je zabavno, a zdaj nas čaka spet delo.

Harden Potrlandu nasul kar 48 točk

Najboljši strelski dosežek večera je pripadel Jamesu Hardnu, ki je ob zmagi Houstona v Portlandu (124:117) vpisal kar 48 točk. Za Rakete je to bila že deveta zaporedna zmaga, v gosteh pa so zdaj slavili na kar 12 od 13 tekem. Pri Portlandu je bil najbolj opazen Damian Lillard, ki je ob devetih trojkah (novi klubski rekord) tekmo končal s 35 točkami.

James in Westbrook do trojnih dvojčkov

Za košarkarji Clevelanda je bil težek dan, saj so se v svoje mesto zaradi težav z letalskim prevozom iz Indianapolisa vrnili šele ob štirih zjutraj. To jih na tekmi proti Philadelphiji ni preveč oviralo, hitro pa so pozabili tudi prvi poraz po 13 tekmah, ki jim ga je večer prej zadala Indiana. Navdušil je predvsem LeBron James, ki je dosegel 58. trojni dvojček v karieri. Tekmo je končal pri 30 točkah, 13 skokih in prav toliko podajah.

Do trojnega dvojčka se je dokopal tudi Russell Westbrook, ki je z Oklahomo po podaljšku za točko ugnal Memphis. Westbrook je tekmo končal pri 20 točkah, 11 skokih in 14 podajah.